Tradiční akce Plzeň

17. 6. - 21. 6. 2012

Festival loutkového a alternativního divadla


Soutěžní bienále českého profesionálního loutkového a alternativního divadla

29. SKUPOVA PLZEŇ

29. ročník festivalu Skupova Plzeň, který v červnu pořádá Divadlo Alfa, se letos odehraje před očima desítek zahraničních divadelníků a odborníků. Nejstarší festival profesionálních divadel v České republice slouží jako výkladní skříň divadelním profesionálům z celého světa, kteří si tu vybírají špičkové inscenace pro hostování v zahraničí. Spolu s vybranými inscenacemi domácích loutkových a alternativních divadel tvoří program také představení šesti pozoruhodných zahraničních souborů ze Slovenska, Slovinska, Polska, Maďarska a Izraele. Přehlídka vybraných nových českých inscenací je soutěžní.

V rámci jednoho z největších evropských kulturních projektů - divadelní sítě „Platforma 11+“, se do Plzně sjede na 80 umělců z různých evropských divadel, kteří zde společně vytvoří inscenaci „FACE ME“. Její premiéra se rovněž odehraje v rámci festivalu.

Celkem se na Skupově Plzni letos představí 17 českých a 6 zahraničních souborů. Diváci se mohou těšit na bezmála 40 představení. Na úvod festivalu je připravena novinka „UP´END´DOWN“ pražského souboru La Putyka, která se odehraje v šapitó na Letenské pláni v Praze. V Plzni se kromě Divadla Alfa bude hrát i v Komorním divadle a jedna ze scén vznikne v sále Pekla.

V centru města se uskuteční pouliční produkce na scénách „U Branky“ a „Proluka“. Doprovodný program letos nabídne koncerty pořádané v klubu Divadla Alfa, seminář na téma „SOUČASNÉ PROSTŘEDKY MEDIÁLNÍ KOMUNIKACE“ a netradiční výstavu ve Smetanových sadech s názvem „PAMĚŤ LOUTKY – PŘÍBĚH MĚSTA PLZNĚ“, která návštěvníky provede prostřednictvím loutek slavnými okamžiky z historie města.

Vstupenky

Prodeji v Divadle Alfa na Rokycanské třídě a v rámci rezervačního systému na www.plzenskavstupenka.cz.
Divadlo Alfa