Tradiční akce Plzeň

9. – 14. 9. 2013

Dny vědy a techniky v Plzni 2013

Kdy: 9. - 14. 9. 2013
Kde: kampus Západočeské univerzity v Plzni (9.-12.9.), náměstí Republiky a přilehlé ulice (13.-14.9.)

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

Dny vědy a techniky je tradiční interaktivní výstava, kterou letos již poosmé pořádá Západočeská univerzita v Plzni. V polovině září věda doslova zaplaví ulice Plzně. Přijďte i vy a bavte se vědou!

BAVTE SE VĚDOU!

  • Laserové technologie
  • Virtuální realita
  • Monitorovací vzducholoď
  • 3D tisk
  • a mnoho dalšího

Šest dní nabitých jiskřivými experimenty, bublajícími kádinkami, blikajícími monitory, spalujícími lasery a počítači, které si to s vámi nemilosrdně rozdají třeba na autodráze – to jsou Dny vědy a techniky.

Druhý zářijový týden bude v Plzni patřit vědě. Necháme vás nahlédnout do univerzitních laboratoří se špičkovým vybavením a poté plzeňské centrum obsadí věda ve všech svých podobách. Přijďte si naprogramovat robota, zkusit, jaké to je být Indiana Jones, a přesvědčit se, že slunce dokáže rozpohybovat model vrtulníku i terénního auta.

Interaktivní výstava s názvem Dny vědy a techniky se stala během sedmi let již tradiční akcí, bez níž si nelze plzeňské září ani představit. Přijďte se podívat, co zajímavého si pro vás a vaše studenty připravili odborníci nejen ze Západočeské univerzity v Plzni. Bavte se vědou!