Tradiční akce Plzeň

22. 6. – 8. 9. 2013

Vítání léta

22. - 23. června

Do Plzně míří přivítat léto a zahájit festival Živá ulice legendární soubor Buchty a Loutky, který předvede velikou část jejich dosavadní tvorby. To ale není všechno! První dny festivalu Živá ulice mají patřit letní pohodě. Návštěvníci se mohou těšit na oblíbenou Inspiral Garden, originální bar postavený v růžovém podloubí v Šafaříkových sadech, který obsadí na celou sobotu přední český dj Gadjo.cz. K dispozici budou piknikové koše, pétanque, míčové hry, plážová lehátka, grily i uhlí k zapůjčení zdarma a především záplava perfektní letní atmosféry v relaxačním prostředí sadového okruhu.

Vítání léta 2013 se koná společně a zároveň s Dnem Meliny Mercouri, který se letos uskuteční v rytmu tance. Živá ulice se ráda přidá do kola, a tak v sobotu 22. června od 20 hodin spustí Gadjo.cz spolu s Prague Swing Bastards swingovou tančírnu, jež každý týden plní pražské náplavky a kluby mladými lidmi, co ochotně protančí střevíce.

Vrcholem dvoudenního Vítání léta bude výroba a vztyčení festivalového totemu. Ten pro festival připraví SUPŠ Zámeček v rámci jejich sochařského sympozia, které se koná v Masných krámech od 15. do 23. června. Stejně jako všechny sochy, které vzniknou na sochařském sympoziu, i organizátoři nabízí totem do dražby v průběhu celého festivalu (až do 8. září) a výtěžek dražby věnují na obnovu zvonů katedrály svatého Bartoloměje.

Sobota 22.6. / Proluka a Šafaříkovy sady

14:00 / Start, tesání festivalového totemu
15:00 / Buchty a loutky: pohádka Žabák Valentýn
17:00 / Buchty a loutky: pohádka Neposlušná kůzlátka
19:30 / Buchty a loutky: Psycho Reloaded
20:00 / Gadjo.cz & Prague Swing Bastards: Swingová tančírna pod širým nebem

Neděle 23.6. / / Proluka a Šafaříkovy sady

14:00 / Start, malování festivalového totemu
15:00 / Buchty a loutky: pohádka Tři malá prasátka
17:00 / Buchty a loutky: pohádka Zlatá husa
18:00 / Vítání léta, vztyčení festivalového totemu a zahájení festivalu Živá ulice