Tradiční akce Plzeň

27. 4. – 3. 5. 2014

27. FILMOVÝ FESTIVAL | 27. DUBNA – 3. KVĚTNA 2014 | MĚŠŤANSKÁ BESEDA

FILMY

Na Finále Plzeň 2014 se o hlavní cenu festivalu Zlatého ledňáčka tradičně utkají filmové novinky. Vedle českých filmů se soutěže letos poprvé zúčastní i současná slovenská kinematografie.

Poprvé se také budou udílet celkem čtyři Zlatí ledňáčci. K soutěži nových celovečerních hraných a animovaných filmů a k soutěži dokumentů přibyla nově soutěž televizní tvorby ve dvou kategoriích.

Do soutěže nových celovečerních hraných a animovaných filmů (vyrobených v ČR nebo SR nebo v koprodukci s jednou z těchto zemí) vybraly odborné poradkyně festivalu 14 celovečerních filmů z 32 přihlášených. Mimo soutěž bude uvedeno 18 snímků.

Do soutěže byly vybrány tyto snímky:  více informací …

  • Revival (r.: Alice Nellis)
  • Líbánky (r. Jan Hřebejk)
  • Colette (r. Milan Cieslar)
  • Hořící keř (r. Agnieszka Holland)v
  • Jako nikdy (r. Zdeněk Tyc)
  • Nepravděpodobná romance (r. Ivan Vojnár)
  • Křídla Vánoc (r. Karin Babinská)
  • Klauni (r. Viktor Tauš)
  • Vejška (r. Tomáš Vorel)
  • Krásno (r. Ondřej Sokol)
  • Pojedeme k moři (r. Jiří Mádl)
  • Miluj ma alebo odíď (r. Mariana Čengel Solčanská)
  • Ďakujem, dobre (r. Mátyás Prikler)
  • Zázrak (r. Juraj Lehotský)v

Mimo soutěž budou uvedeny tyto snímky:  více informací …

  • Jedlíci aneb Sto kilo lásky (r. Tomáš Magnusek)
  • Isabel (r. Lukáš Melník, Marcel Škrkoň)
  • Kovář z Podlesí (r. Pavel Göbl)
  • Obchodníci (r. Petr Šícha)
  • Donšajni (r. Jiří Menzel)
  • Kameňák 4 (r. Ján Novák)
  • Příběh kmotra (r. Petr Nikolaev)
  • Husiti (r. Pavel Koutský) – animovaný
  • Maturita (r. Tomáš Houška)
  • Bella Mia (r. Martin Duba)
  • Přijde letos Ježíšek? (r. Lenka Kny)
  • Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů (r. Petr Nikolaev)
  • Liga nepotřebných (r. Lukáš Šimandl)
  • Dědictví aneb Kurvaseneříká (r. Robert Sedláček)
  • Babovřesky 2 (r. Zdeněk Troška)
  • 10 pravidel jak sbalit holku (r. Karel Janák)
  • Modelky s.r.o. (r. David Laňka)
  • Kandidát (r. Jonáš Karásek)

Do soutěže nových českých a slovenských dokumentů se letos přihlásilo 68 filmů, ze kterých odborní poradci festivalu vybrali 22 snímků.

Do soutěže byly vybrány a uvedeny budou tyto snímky:  více informací …

  • Fenomén /Duševní komfort Jurije Petroviče/ (r. Zdeněk N. Bričkovský)
  • Liebe Indigo (r. Saša Dlouhý)
  • Mých posledních 150 000 cigaret (r. Ivo Bystřičan)
  • Parta Analog (r. Martin Dušek)
  • Počátky (r. Linda Kallistová Jablonská)
  • Show! (r. Bohdan Bláhovec)
  • Velká noc (r. Petr Hátle)
  • Nový život (r. Adam Oľha)
  • Sametoví teroristé (r. Pavol Pekarčík, Ivan Ostrochovský, Peter Kerekes)
  • Hledá se prezident (r. Tomáš Kudrna)
  • Rodina (r. Apolena Rychlíková)
  • Eugéniové (r. Pavel Štingl)
  • Kateřina Šedá: Jak se dělá mýtus (r. Jan Gogola ml.)
  • DK (r. Bára Kopecká)
  • Život s Kašparem (r. Helena Třeštíková)
  • Hoteliér (r. Josef Abrhám ml.)
  • Báňský chlebíček (r. Roman Fábian)
  • Expremiéři: Stanislav Gross – Upřímně/Rodina (r. Jan Látal)
  • Český žurnál: Gádžo (r. Tomáš Kratochvíl)
  • Český žurnál: Česko mimo Česko (r. Filip Remunda)
  • Český žurnál: Dělníci bulváru (r. Vít Klusák)
  • Kauza Cervanová (r. Robert Kirchhoff)

V nové soutěži českých a slovenských televizních formátů se bude o cenu bojovat ve dvou žánrových kategoriích: dramatická tvorba (seriály, cykly i samostatné televizní filmy v žánrech thriller, krimi, horor, drama...) a komediální tvorby vybrali v kategorii komediální tvorba do soutěže 9 formátů ze 17 přihlášených a v kategorii dramatická tvorba 13 formátů z 31 přihlášených.

Komediální tvorba:  více informací …

  • Comeback (r. Petr Fišer), TV NOVA
  • Čtvrtá hvězda (r. Jan Prušinovský, Miroslav Krobot), Česká televize
  • Kukátko (r. Lukáš Zednikovič), Televízia JOJ
  • Nevinné lži – Lež má rozbité auto (r. Vojtěch Kotek), Česká televize
  • O pokladech (r. Vít Karas), Česká televize
  • Panelák (r. Roman Fábian), Televízia JOJ
  • Profesionáli (r. Marta Ferencová), Televízia JOJ
  • Škoda lásky – Mokré tričko (r. Petr Zahrádka), Česká televize
  • Šťastný smolař (r. Jiří Strach, Matěj Mináč), Česká televize

Komediální tvorba:  více informací …

  • Cirkus Bukowsky (r. Jan Pachl), Česká televize
  • České století (r. Robert Sedláček), Česká televize
  • Expozitura (r. Petr Kotek), TV NOVA
  • Kriminálka Anděl 3 (r. Ivan Pokorný), TV NOVA
  • Kriminálka Staré město II (r. Ján Sebechlebský), Česká televize
  • Na druhý pohled (r. Petr Nikolaev), Česká televize
  • Nevinné lži – Chromozom (r. Tereza Vrabelová), Česká televize
  • Obhliadka (r. Mariana Čengel Solčanská), RTVS
  • Occamova břitva (r. Dan Svátek), Česká televize
  • Soukromé pasti 2 (r. Tereza Kopáčová), TV NOVA
  • Terapie 2 (r. Lenka Wimmerová, Petr Zelenka), HBO
  • Vdova (r. Peter Bebjak, Lukáš Hanulák, Roman Fábian), Televízia JOJ
  • Ztracená brána (r. Jiří Strach, Vojtěch Moravec), Česká televize



Zdroj informací: www.festivalfinale.cz

Plzeňské Finále