Tradiční akce Plzeň

13. – 15. 6. 2014

Historický víkend | 13. - 15. června 2014 | Historické centrum Plzně

Plzeňané, ale i návštěvníci Plzně, si pravidelně rok co rok zapisují do svých kalendářů datum Historického víkendu, který v režii Nadace 700 let města Plzně již dvacet let oživuje v polovině června historické centrum Plzně a láká malé i velké.

Mnohé z programu se stalo již tradičním, a proto ani letos nebude chybět tržiště, Pohádková cesta, sokolník, interaktivní dětská scéna s historickými hrátkami, průvody městem, noční „vejšlap“ strašidel nebo ohňostroj. Vystoupí také folklorní soubory z celého světa, hosté Mezinárodního folklorního festivalu, a v neděli se v přehlídce představí nadějní hudebníci, šermíři, divadelníci… Očekávaná večerní představení tentokrát provedou návštěvníky staletími od dob krále Artuše po divoký Západ v podání vynikající šermířsko-divadelní skupiny Maledictus a v sobotu pobaví zájemce Švejkovy c. k. MANÉVRY.

Největší gotické náměstí v republice bude svědkem oblíbené podívané, při které se lidem tají dech. Na laně tady bude balancovat provazochodec. Doprovázet jej budou obří krosnové loutky divadla T.E.J.P.

V neděli se do centra města sjedou historické automobily a bude co obdivovat. Například unikátní parní „automobil“, a to nejen zaparkovaný, ale i v pohybu.

Historický víkend - PLZEŇ

Podrobný program bude před akcí zveřejněn na www.nadace700.cz.
Vstup je na všechny venkovní scény zdarma.