Tradiční akce Plzeň

13. – 15. 6. 2014

Historický víkend | 13. - 15. června 2014 | Historické centrum Plzně

Program

Hlavní scéna – náměstí Republiky

Pátek 13. 6. 2014, 17:00 – 22:45

17:00 Zahájení akce - Plzeňský znak – skupina historického šermu Avalon, Lorika a Berbek
18:00 Rytířský fecht – skupina historického šermu Korbel
Na dvoře Karla IV. – taneční skupina Mericia
19:00 Host folklorního festivalu – Makedonie
20:00 Noc na Karlštejně – Karkulka, ZUŠ Chrást
20:40 Upíří ples – pěvecký sbor Andílci
21:00 Čardášová svatba – skupina historického šermu Korbel a taneční skupina Mericia
21:30 Saltimbango – provazochodec nad náměstím – divadlo T.E.J.P.
22:15 Stroj času – šermířská a scénicko-kaskadérská společnost Maledictus
Soubor muzikálu a operety DJKT.

Sobota 14. 6. 2014, 10:00 – 22:50

10:00 Plzeňský znak – skupina historického šermu Avalon, Miritis a Berbek
11:00 Krátké příběhy šermířské – šermířská a scénicko-kaskadérská společnost Maledictus
12:00 Tak nám zabili Ferdinanda - Josef Švejk a c.k. ŠRAML
13:00 Host folklorního festivalu – Indonésie
14:00 Velký historický a folklorní průvod historickým centrem
15:00 Saltimbango – provazochodec nad náměstím – divadlo T.E.J.P.
16:00 Host folklorního festivalu – Chile
17:00 Za Císaře Pána – Josef Švejk a c.k. ŠRAML
18:00 Krátké příběhy šermířské - šermířská a scénicko-kaskadérská společnost Maledictus
19:00 Když jsem mašíroval – Josef Švejk a c.k. ŠRAML
20:00 Noční rej strašidel se Strašlivou podívanou; oceňování strašidelných masek
21:15 Vejšlap plzeňských strašidel centrem města: "Světelný drak"
PŘIJĎTE I VY S VLASTNÍM SVĚTÝLKEM
VYTVOŘME SPOLEČNĚ CO NEJDELŠÍ OSVĚTLENÝ PRŮVOD!
21:15 Stroj času – šermířská a scénicko-kaskadérská společnost Maledictus
Saltimbango – provazochodec nad náměstím – divadlo T.E.J.P.
22:00 Ohňostroj

Neděle 15. 6. 2014, 10:00 - 15:30

10:00 Šípková Růženka – ZUŠ T. Brzkové
10:30 Kejklíři pro všechny – workshop
11:30 Baffrey - edinečné parní silniční vozidlo z roku 1886
12:00 Pohádkové písničky – 5. a 90. MŠ
12:15 Host folklorního festivalu – Černá Hora
13:00 Z pohádky do pohádky – Karkulka, ZUŠ Chrást
14:00 Pohádkové písničky – pěvecký sbor MiniAndílci
14:30 Písničky nejen o Plzni – hudební skupina Jen tak
15:00 Písničky o čarodějnicích a ježibabách – Javořičky
15:20 Závěrečná společná píseň Hodina duchů – hymna plzeňských strašidel
Jen tak a Javořičky, MiniAndílci, Karkulka, ZUŠ T. Brzkové, 5. a 90. MŠ

Scéna U Zlaté madony – u morového sloupu

Pátek 13. 6. 2014, 17:30 – 21:00

17:30 Plzeň je holt Plzeň – divadelní soubor Sebranka
18:30 Rekruti a kapitán – skupina historického šermu Avalon
19:30 Rytířský fecht - skupina historického šermu Korbel
Na dvoře Karla IV. – taneční skupina Mericia
20:00 Aby tě husa kopla – šermířsko-divadelní skupina Lorika
20:30 Plzeň je holt Plzeň – divadelní soubor Sebranka

Sobota 14. 6. 2014, 10:30 – 20:10

10:30 Poslušně hlásím, vč. soutěže pro příchozí – Josef Švejk a c.k. ŠRAML
11:30 Rekruti a kapitán – skupina historického šermu Avalon
12:30 Rytířské povídání o princi Bajajovi - Komedianti na káře
13:30 Lidičky, já mám rád pivo, vč. soutěže pro příchozí – Josef Švejk a c.k. ŠRAML
14:30 Miritis – hudební skupina
15:30 Rytířské povídání o princi Bajajovi - Komedianti na káře
16:30 Aby tě husa kopla – šermířsko-divadelní skupina Lorika
17:30 Kdo z koho – Komedianti na káře
18:30 Miritis – hudební skupina
19:00 Rekruti a kapitán – skupina historického šermu Avalon
19:30 Kdo z koho – Komedianti na káře

Neděle 15. 6. 2014, 10:00 - 15:20

10:00 Vodnická pohádka – Pohádkové divadlo
10:30 Zbroje a zbraně v obraze doby – zbrojíř Ivan Mühlbacher
11:30 Plzeňské pohádky a pověsti - divadelní soubor Sebranka
12:30 Tance pro pana Dačického – taneční skupina Srdcové eso
13:00 Praporová show – Práčata z Týna
13:30 Husité před Plzní – skupina historického šermu Abaddon
14:30 Kejklířské tance – Ohnivé divadlo IGNIS
15:00 Žonglérské představení – o.s. Žonglér

Trasa průvodů

nám. Republiky – ul. Dřevěná – Zpč. muzeum - U Branky – nám. Republiky