Tradiční akce Plzeň

4. 10. 2014

Pilsner Fest | 04.10.2014 | areál plzeňského pivovaru

Oslava první várky zlatého ležáku


Pilsner Fest je tradiční oslavou zrodu plzeňského originálního ležáku.

Letošní Pilsner Fest se uskuteční v sobotu 4. října a připomene již 172 let od chvíle, kdy sládek Josef Groll uvařil v roce 1842 první várku jedinečného piva Pilsner Urquell. Oslavy propojí historickou tradici pivovarského řemesla s moderními trendy a úspěchy plzeňského ležáku ve světě.

Hudební dramaturgie se opět ujal Pavel Anděl. Na dvou pódiích se představí to nejlepší z české hudební scény. Z letos skutečně nabitého programu můžeme jmenovat takové taháky, jakými jsou David Koller, Anna K., Tata Bojs či J. A. R. Prostor samozřejmě i letos dostaly mladé kapely, které si již v hudební branži dokázaly vydobýt určité renomé. Skupina Doktor Viktor se stala druhou nejmladší mladou kapelou na světě ve finále světové soutěže GBOB v Thajsku, návštěvníkům zahrají sugestivní Ille, strhující a swingující Mydy Rabicad, nekompromisní Dirty Blondes nebo divoká Electric Lady. Na Pilsner Festu si také zahraje vítězná kapela soutěže Prazdroj talentů. Provázet hudebním programem bude sehraná dvojice Aleš Háma a Jiří Pelnář a přestávky mezi vystoupeními vyplní virtuální hra pro všechny návštěvníky, vytvořená speciálně pro letošní Pilsner Fest.

Doprovodný program vychází z bohaté historie piva Pilsner Urquell. Zahrnuje nejen zrod piva a jeho dlouholetou, nikdy nepřerušenou tradici, ale také pivovarská řemesla, se kterými se lze setkat pouze výjimečně. Ve speciálních stanech ve spodní části areálu pivovaru se tak představí bednáři, sladovníci a také formani včetně historického koňského povozu. Návštěvníci si budou moci na místě také zasoutěžit o zajímavé ceny a zároveň ochutnat speciální pivní menu připravené vyhlášenými restauracemi Malostranská Beseda, Lokál a Katr. Největším lákadlem v horní části pivovaru bude mezinárodní setkání vítězů a finalistů soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Zahraniční výčepní elita také poměří své síly s českými finalisty včetně vítěze letošního kola, plzeňského rodáka Pavla Pressburga. Výčepní navíc seznámí zájemce s různými styly čepování piva.