Tradiční akce Plzeň

28. 10. 2014

PLZEŇSKÉ OSLAVY VZNIKU REPUBLIKY | 28.10.2014


Podeváté oslaví Plzeň vznik samostatného Československa. V úterý 28. října budou otevřeny brány více než dvaceti zajímavých plzeňských míst za symbolických 28 korun nebo zdarma a návštěvníci se po celý den budou moci těšit z nabídky bohatého kulturního programu.

Vedle tradičních komentovaných prohlídek renesanční radnice a Měšťanské besedy bude letos nově otevřen zrekonstruovaný Loosův interiér v Bendově ulici 10 a zájemcům také umožněn vstup do jindy nepřístupných prostor fotbalového stadionu FC Viktoria Plzeň a Atletického stadionu města Plzně ve Skvrňanech.

Pro výletníky připravil Klub českých turistů 28 km dlouhou trasu na rozhlednu Chlum, rodiny s dětmi mohou navštívit Zoologickou a botanickou zahradu města Plzně, jít si zaplavat do bazénu, vyzkoušet bruslení na zimním stadionu nebo se na náměstí svézt na obřích loutkách kolotoče Le Manege Carré Sénart. Ve Štruncových sadech bude připravené kulturně-sportovní odpoledne pro děti i dospělé a za zvýhodněné vstupné bude zpřístupněna například Techmania nebo Dinopark. Vodárna Plzeň a pivovar Gambrinus nabídnou speciální exkurze a Plzeňské městské dopravní podniky oblíbenou jízdu historickým trolejbusem.

V Měšťanské besedě se budou konat divadelní představení pro děti, na scéně U Branky hudební program, který završí v 15 hodin koncert skupiny Burma Jones v původní sestavě.

Oslavy ukončí shromáždění na náměstí T. G. Masaryka a lampionový Průvod světel, který dojde až na náměstí Republiky, kde v 19 hodin začne slavnostní ohňostroj.

Na komentované prohlídky budou vydávány časové vstupenky v Meeting pointu společnosti Plzeň 2015 na náměstí Republiky od 20. 10. 2014 od 16 hodin, a to maximálně 5 kusů na osobu.