Tradiční akce Plzeň

2. – 26. 7. 2016

DIVADELNÍ LÉTO POD PLZEŇSKÝM NEBEM | 2. – 26. 7. 2016 | CENTRUM PLZNĚ

Divadelní léto je největším open air divadelním festivalem v Plzeňském kraji, v posledních letech se jeho návštěvnost ustálila na 8 000 diváků. Festival už podeváté oživí na začátku letních prázdnin historické centrum Plzně. Divadelní scéna vyroste tentokrát na prostranství U Zvonu a premiéra Dona Quijota se tu uskuteční 2. července. Kromě deseti repríz této hry jsou v průběhu července na programu i reprízy loňské, velmi úspěšné komedie Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! s Pavlem Baťkem v roli Sherlocka Holmese. V rámci doprovodného programu připravují organizátoři ve spolupráci s centrem Johan Improzápas.

Divadelní léto pod plzeňským nebem pořádá PaNaMo ve spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni, festival podporuje Město Plzeň, Plzeňský kraj a společnost Plzeň 2015.

„Každý rok organizátoři Divadelního léta pod plzeňským nebem své příznivce překvapí. Nejen výběrem činoherní inscenace, ale také místem, kde se její děj bude odehrávat. Myslím, že tentokrát je volba velmi povedená a máme se na co těšit. Poprvé totiž zažije Don Quijote svá dobrodružství U (plzeňského) Zvonu,“ říká náměstek primátora města Plzně Martin Baxa.