Tradiční akce Plzeň

15. – 21. 4. 2016
FINÁLE PLZEŇ

FINÁLE PLZEŇ | 15. – 21. 4. 2016

 

Ledňáček letos do města přinese opravdové jaro! Filmový festival Finále Plzeň totiž zažívá svoji renesanci. S novým vedením přichází mladý i moderní pohled na tento tradiční festival. Originální program koresponduje s uznávanými světovými festivaly a jako jediná podobná platforma v České republice sleduje Finále Plzeň kromě kinematografie i televizní a internetovou produkci.

Letošní 29. ročník filmového festivalu Finále Plzeň je i nadále soutěžní přehlídkou, kterou hodnotí mezinárodní odborná porota a ty nejlepší odmění Zlatým ledňáčkem. Jedná se o přehlídku českých a slovenských celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů a televizních projektů.

Finále Plzeň patří k nejvýznamnějším kulturním akcím regionu. Po desítky let fungování se festival setkává se zájmem publika i respektem filmových profesionálů.

V roce 2016 se festival poprvé koná pod vedením nového organizátora - společnosti Film Servis Plzeň s.r.o., jejíž jednatelkou a majitelkou je dosavadní výkonná ředitelka festivalu MgA. Eva Veruňková Košařová. Se změnou organizátora souvisí i změna loga. Nové moderní logo navrhlo pražské grafické studio Carton Clan, s.r.o..

Festival Finále Plzeň se bude konat od 15. do 21. dubna 2016. Mimo soutěžní sekce uvede kompletní českou tvorbu na poli hraného a animovaného filmu, výběr českých dokumentů za poslední rok a výběr z nových českých a slovenských filmů.

Součástí programu Finále Plzeň 2016 budou zajímavé premiéry a předpremiéry, filmy natočené s českou koprodukcí, ale i doprovodný program v podobě talkshow, autorských čtení, party či několika akcí reflektujících fenomén youtuberů.

Pohled do zahraničních evropských produkcí nabídne sekce ZOOM, nebude chybět ani prezentace kvalitních archivních snímků či oblíbená platforma pro filmové profesionály a studenty uměleckých škol INDUSTRY DAYS.

Hlavním festivalovým sídlem bude tradičně Měšťanská beseda v Plzni s několika promítacími sály i filmovou kavárnou, k níž se přidá prostor DEPO2015.Plzeňské Finále - Odkaz se otevře v nové záložce nebo v novém okně.