Tradiční akce Plzeň

11. – 12. 6. 2016

HISTORICKÝ VÍKEND | 11. – 12. 6. 2016 | CENTRUM PLZNĚ

Historický víkend aneb strašidla a mumraje plzeňské

Nadace 700 let města Plzně a město Plzeň Vás zvou na Historický víkend, který zaplní historické centrum Plzně letos již do dvaadvacáté.

Ve dnech 11. – 12. června se můžete těšit na šermíře, dobové tržiště, hudbu, divadlo, interaktivní dětskou scénu s dobovým kolotočem a letos především na 10m loutku Karla IV. Výročí jeho narození si připomene v tomto roce celá Česká republika a ani Plzeň nebude výjimkou. Osvícený vládce se představí již při pátečním Prologu 10. června a poté celou sobotu. Bude nejen součástí programu, ale bude si s návštěvníky i hrát – co byste řekli na partičku kuželek s tímto obříkem? V sobotu večer pak bude přihlížet i ohňovému představení, které připravilo Divadlo Kvelb přímo na míru plzeňské historii a ohňostroji.

V sobotu projdou městem dva průvody. Odpoledne průvod účinkujících a účastníků Mezinárodního folklorního festivalu a večer se pak uskuteční tradiční Vejšlap plzeňských strašidel. Program oživí také hosté Mezinárodního folklorního festivalu.

V sobotu i v neděli se budou moci malí i velcí vydat na „Pohádkovou cestu“, která povede kolem centra historického jádra. Kromě soutěží a zábavy se budou moci účastníci občerstvit v dobových kavárnách nebo si prohlédnout historickou budovu České spořitelny.

V neděli pak ožije prostor pod hotelem Continental dobovým divadlem a piknikem.

Novinkou bude bohoslužba za město v neděli v 10.30 v katedrále sv. Bartoloměje.


Historický víkend - PLZEŇ