Tradiční akce Plzeň

8. – 12. 6. 2016

SKUPOVA PLZEŇ | 8. – 12. 6. 2016

Mezinárodní festival profesionálního loutkového a alternativního divadla

V Plzni se od 8. do 12. června 2016 objeví 15 českých divadel, většinou se svými nejnovějšími počiny. Zastoupeny jsou jak významné české statutární scény, tak špičkové nezávislé soubory a autorské projekty. Na 32. Skupovu Plzeň se chystá kromě soutěžních představení také řada významných zahraničních hostů, objeví se studentská tvorba českých a slovenských vysokých škol nebo inspirativní představení mimo soutěž. Festival se odehraje v Divadle Alfa, prostorách Moving Station na Jižním Předměstí, kreativní zóně DEPO2015 a také v centru Plzně, kde se mohou lidé těšit na pouliční představení, letní kino a oblíbené loutkářské dílny pro veřejnost.

Z nezávislých souborů nebude chybět novinka Buchet a loutek Don Šajn, Studio Damúza a jeho skvělá Perníková chaloupka, působivé představení La Loba oceněné na největším evropském divadelním festivalu v Edinburghu v podání souboru Lenka Vagnerová & Company, novinka nezávislého souboru Handa Gote s názvem Erben: Sny či hra dalšího nezávislého uskupení Wariot Ideal s názvem Pirát a Lékárník.

V soutěži se objeví například úplná novinka hradeckého Divadla DRAK O bílé lani, jeden z posledních počinů Cirku La Putyka Biograf, ve které exceluje herec Jiří Kohout, ze statutárních scén pak inscenace pražského Divadla Minor pro nejmenší Mami, už tam budem?, písničkový kousek Naivního divadla Liberec Kapela jede! aneb Není pecka jako pecka nebo skvělé zpracováni kultovní Hemingwayovy novely v inscenaci Západočeského divadla Cheb Stařec, moře a dívka. Další inscenace do programu festival stále vybírá.