× Smetanovské dny 2. – 23. 3. 2017 Finále Plzeň 20. – 26. 4. 2017 Slavnosti svobody 5. – 8. 5. 2017 Folklorní festival 7. – 11. 6. 2017 Skupova Plzeň bienále Historický víkend 9. – 11. 6. 2017 Divadelní léto 1. – 30. 7. 2017 Živá ulice červenec - srpen 2017 Divadlo 13. – 21. 9. 2017 Slunce ve skle 15. - 16. 9. 2017 Bienále kresby bienále Pilsner Fest 7. 10. 2017 Plzeňské oslavy vzniku republiky 28. 10. 2017 Archiv
Tradiční akce města Plzně

Živá ulice

červenec - srpen 2017

Koncerty a večírky plné plzeňských kapel i zahraničních interpretů. Rock, jazz, swing, pop i electro. Divadlo pod širým nebem, scéna pro děti, český design a autorská móda. Food festival, se kterým procestujete celý svět. Výstava, workshopy, letní kino… Šestý ročník Živá ulice opět promění centrum západočeské metropole. Těšit se můžete i na novinky. Celkem 14 dní po tři letní měsíce budou nabité programem. Vstup na všechny akce v rámci festivalu jsou zdarma.

V červenci a srpnu zaplní program Živé ulice celkem šest míst v centru Plzně. Živá ulice už tradičně odstartuje blokem Za dveřmi je divadlo, který se bude konat v prostoru Mlýnské strouhy. Od 10. do 12. července se můžete těšit na představení pod širým nebem. Nový cirkus a s ním spoustu akrobatických kousků i vtipu přivezou oblíbení Bratři v tricku – žonglérské duo v plzeňské premiéře zahraje Běžkařskou odyseu. Amanitas fire theatre předvede ohnivou show a Hombre, které znáte jako bývalé TME divadlo, vás opět pobaví. Na divadelním bloku nebude chybět ani uznávané divadlo Continuo.

Zatímco červenec bude patřit divadlu, 10 srpnových dní rozehraje Plzeň všemi žánry. Hudba, film, výtvarné umění, autorská móda, a nejen to bude k vidění od 11. do 20. srpna hned na několika scénách. Během takzvaných Namlouváníček, tedy prvních tří dnů srpnového programu, vás zveme do Proluky a Šafaříkových sadů, kde opět po celou dobu festivalu vznikne Inspiral Garden – oblíbený bar ukrytý pod korunami růžových keřů. „Živou ulici už tradičně zahájíme vernisáží výstavy Barva na ulici, kterou pořádáme s Unií výtvarných umělců. Od 11. do 12. srpna zůstaneme v Proluce a Šafaříkových sadech.

Těšit se můžete na letní kino, program pro děti a večerní koncerty progresivních alternativních kapel ze zahraničí. Od pondělí 14. srpna se rozšíříme k Brance a po roční pauze se vrátíme na venkovní zahrádku Zach’s Pubu, ta bude otevření od úterý 15. srpna. Chybět nebude samozřejmě ani náměstí Republiky, kde budeme od středy do soboty,“ říká k místům festivalového dění Matěj Halaš, dramaturg a hlavní koordinátor Živé ulice. Část programu na náměstí Republiky vznikl ve spolupráci s Divadlem pod lampou. A jaké kapely vystoupí nejen na hlavní scéně? Letos Živá ulice pozvala například The Tap Tap, Fast Food Orchestra, The Prostitutes, Kníry nebo písničkáře a buskera Thoma Artwaye. „Jako každý rok i letos bude hudební program žánrově pestrý. Na několika scénách se vystřídá rock, indie pop nebo třeba ska. Chybět nebude například ani současná alternativní scéna v Inspiral Garden, kde vystoupí převážně zahraniční interpreti. Plzeňské kapely jsou samozřejmostí. Chceme, aby si festival užil opravdu každý,“ dodává Matěj Halaš.

Kromě hudebního programu se můžete těšit také na Plzeň Fashion Days – dva dny autorské módy a designu na náměstí Republiky. Šafaříkovy sady provoní food festival národnostní menšin Babylon na Plotně a Proluka bude po celou dobu patřit dětem. Pro ně vůbec poprvé bude připraveno Loutkoviště. „Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V Proluce pro vás budou letos připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Celodenní zábava pro celou rodinu bude otevřena v Proluce každý den od 15-19 hodin,“ říká k novince Táňa Švehlová, dramaturgyně doprovodných programů.

Živou ulici už tradičně ukončí Festival polévky, který se bude konat v neděli 3. září v areálu Plzeňského Prazdroje.

Za dveřmi je divadlo

10. – 12. července 2017

Multižánrový festival Živá ulice už tradičně začne divadelním blokem Za dveřmi je… divadlo. 6. ročník Živé ulice odstartuje v Mlýnské strouze. Těšit se můžete na pouliční divadlo, klaunérii, akrobacii i pohádky pro děti. Jako každý rok je vstup na veškerý program Živé ulice zdarma.

V pondělí 10. 7. odstartuje další ročník Živé ulice. Do Mlýnské strouhy zavítají žongléři, akrobati a pouliční umělci. Těšit se můžete i na pohádku pro děti. Pod širým nebem zahraje sedm souborů, každý den můžete vyrazit na dvě až tři představení. Uvidíte sólové vystoupení dlouholetého člena V.O.S.A. theatre. Souboru, který reprezentoval Českou republiku na EXPO v Šanghaji, Milánu nebo na Formuli 1 v Bahrajnu. S dětmi si rozhodně nenechte ujít loutkovou pohádku Murgila a Zorila v podání uznávaného souboru Divadlo Continuo. „Troje ústa, šestery oči, třicet prstů a jeden plnovous vám budou vyprávět příběh, který byl počat za soumraku a zrozen za úsvitu v krajině temných lesů a příkrých hor, kde lidé a zvířata žijí pospolu a mluví stejnou řečí. Kde láska a nenávist, život a smrt či naděje s bolestí ruku v ruce putují vesnicemi i dalekou pustinou,“ poodhalují pohádkový příběh herci Divadla Continuo.

Hned po pohádce naváže humorné představení žonglérského dua Bratři v tricku, kteří vám uprostřed léta ukáží své běžkařské umění. Běžkařská Odysea měla premiéru před několika týdny a v Plzni bude k vidění poprvé. V plzeňské premiéře se také představí ohnivý soubor Amanitas Fire Theatre, který přijede s novinkou „W“ „Těšte se na fúzi fireshow, žonglování, fyzického divadla, živého zpěvu, autorsky mixované hudby, závěsné i pozemní akrobacie a pantomimy. Takhle třicetiminutová show vás pohltí. Začínáme ve středu se setměním,“ zve na představení Michaela Holbíková, dramaturgyně Za dveřmi je divadlo. Do Mlýnské strouhy zavítají i Hombres. Umělecké duo přijede s novinkou Uhni, hraju! Program doplní Holektiv, uskupení, které se volně pohybuje mezi žánry fyzického divadla, akrobacie, klaunérie a tance. Jejich představení v Mlýnské strouze ovládnou víly Sylfidy. Vílou na laně bude také provazochodkyně Kristýna Tvrdíková, která předvede své umění na volném lanu poslední festivalový den.

Za dveřmi je divadlo je první blok festivalu Živá ulice. Hlavní blok se uskuteční od 11. do 20. srpna v šesti místech centra Plzně. Vstup na všechny akce v rámci festivalu Živá ulice je zdarma.


Program 10.07. - 12. O7. 2017

Mlýnská strouha 10. 07. 2017 – 19:00 Hombres: Uhni hraju!
Mlýnská strouha 10. 07. 2017 – 20:00 Holektiv: Sylfidy
Mlýnská strouha 10. 07. 2017 – 21:00 V.O.S.A.: Vanař
Mlýnská strouha 11. 07. 2017 – 16:30 Divadlo Continuo: MURGILA A ZORILA
Mlýnská strouha 11. 07. 2017 – 18:30 Bratři v tricku: Běžkařská odysea
Mlýnská strouha 12. 07. 2017 – 20:00 Kristýna Tvrdíková: Kejklování
Mlýnská strouha 12. 07. 2017 – 21:30 Amanitas Fire Theatre (CZ): "W"

Živá ulice

11. – 20. srpna 2017

Zatímco červenec bude patřit divadlu, 10 srpnových dní rozehraje Plzeň všemi žánry. Hudba, film, výtvarné umění, autorská móda, a nejen to bude k vidění od 11. do 20. srpna hned na několika scénách. Během takzvaných Plzeňských namlouváníček, tedy prvních tří dnů srpnového programu, vás zveme do Proluky a Šafaříkových sadů, kde opět po celou dobu festivalu vznikne Inspiral Garden – oblíbený bar ukrytý pod korunami růžových keřů. Živou ulici už tradičně zahájíme vernisáží výstavy Barva na ulici, kterou pořádáme s Unií výtvarných umělců. Od 11. do 12. srpna zůstaneme v Proluce a Šafaříkových sadech. Těšit se můžete na letní kino, program pro děti a večerní koncerty progresivních alternativních kapel ze zahraničí. Od pondělí 14. srpna se rozšíříme k Brance a po roční pauze se vrátíme na venkovní zahrádku Zach’s Pubu, ta bude otevření od úterý 15. srpna. Chybět nebude samozřejmě ani náměstí Republiky, kde budeme od středy do soboty,“ říká k místům festivalového dění Matěj Halaš, dramaturg a hlavní koordinátor Živé ulice.

Část programu na náměstí Republiky vznikl ve spolupráci s Divadlem pod lampou. A jaké kapely vystoupí nejen na hlavní scéně? Letos Živá ulice pozvala například The Tap Tap, Fast Food Orchestra, The Prostitutes, Kníry nebo písničkáře a buskera Thoma Artwaye. „Jako každý rok i letos bude hudební program žánrově pestrý. Na několika scénách se vystřídá rock, indie pop nebo třeba ska. Chybět nebude například ani současná alternativní scéna v Inspiral Garden, kde vystoupí převážně zahraniční interpreti. Plzeňské kapely jsou samozřejmostí. Chceme, aby si festival užil opravdu každý,“ dodává Matěj Halaš.

Kromě hudebního programu se můžete těšit také na Plzeň Fashion Days – dva dny autorské módy a designu na náměstí Republiky. Šafaříkovy sady provoní food festival národnostní menšin Babylon na Plotně a Proluka bude po celou dobu patřit dětem. Pro ně vůbec poprvé bude připraveno Loutkoviště. „Přijďte si zahrát svojí oblíbenou pohádku konečně sami! Vždyť jen vy víte, jak skutečně končí... V Proluce pro vás budou letos připraveny originální konstrukce loutkových divadýlek, kde si každý může vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo - stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem. Celodenní zábava pro celou rodinu bude otevřena v Proluce každý den od 15-19 hodin,“ říká k novince Táňa Švehlová, dramaturgyně doprovodných programů.


Program

11. 08. 2017

PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 11. 08. 2017 – 16:00 ZAHÁJENÍ FESTIVALU ŽIVÁ ULICE A BARVA NA ULICI
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 11. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 11. 08. 2017 – 17:00 ORPHEOVI BARDI
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 11. 08. 2017 – 20:30 THE SHABS [JAR]
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 11. 08. 2017 – 21:00 NA SEVER OD SLUNCE [N] / SILENT KINO
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 11. 08. 2017 – 22:00 SILENT PARTY

12. 08. 2017

PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 12. 08. 2017 – 16:00 LUNA STORYTELLINNG: CHLAPEC BEZE JMÉNA
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 12. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 12. 08. 2017 – 19:00 SYK [ITA]
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 12. 08. 2017 – 20:30 CHILD BITE [US]
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 12. 08. 2017 – 21:00 ARTSCAPE NORWAY / SILENT KINO
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 12. 08. 2017 – 22:00 SILENT PARTY

13. 08. 2017

INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 13. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 13. 08. 2017 – 16:00 DIVADLO DOBRÉ KÁVY: SVIŇÁČEK
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 13. 08. 2017 – 19:00 DICAPRIO
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 13. 08. 2017 – 20:00 SLAM NA ULICI
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 13. 08. 2017 – 21:00 LOVCI HLAV [N] / SILEN KINO
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 13. 08. 2017 – 22:00 SILENT PARTY

14. 08. 2017

PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 14. 08. 2017 – 16:00 DIVADLO BUŘT: ŠPUNT
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 14. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 14. 08. 2017 – 19:15 SMRTISLAV
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 14. 08. 2017 – 20:30 ZOLLE [ITA]
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 14. 08. 2017 – 20:45 HOUPACÍ KONĚ
NSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 14. 08. 2017 – 22:00 SILENT PARTY

15. 08. 2017

PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 15. 08. 2017 – 16:00 TOY MASCHINE: O VELKÉM ČARODĚJI
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 15. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 15. 08. 2017 – 19:00 HYNEK KOČÍ
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 15. 08. 2017 – 19:15 ROLE
ZACH´S PUB 15. 08. 2017 – 20:00 SELFISH MURPHY (RO)
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 15. 08. 2017 – 20:45 STAGE (U BRANKY) THE PROSTITUTES
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 15. 08. 2017 – 22:00 SILENT PARTY

16. 08. 2017

INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 16. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 16. 08. 2017 – 16:00 DIVADLO TOY MACHINE: RYTÍŘI + KREATIVNÍ DÍLNA
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 16. 08. 2017 – 16:30 ED ROSENTHAL
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 16. 08. 2017 – 18:00 THE ATAVISTS
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 16. 08. 2017 – 18:00 SHIZZLE ORCHESTRA
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 16. 08. 2017 – 19:00 ABSOLUTNĚ ČERNÉ TĚLESO
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 16. 08. 2017 – 19:15 BURLESQUE
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 16. 08. 2017 – 19:45 KNÍRY
ZACH´S PUB 16. 08. 2017 – 20:00 TING
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 16. 08. 2017 – 20:30 CORE BELIEF
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 16. 08. 2017 – 20:45 LAKUNA
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 16. 08. 2017 – 21:15 TONY DUCHÁČEK & GARAGE
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 16. 08. 2017 – 22:00 SILENT PARTY

17. 08. 2017

NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 17. 08. 2017 – 14:00 DJ S-BISH [FR]
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 17. 08. 2017 – 14:00 MINT: PLZEŇ FASHION MARKET
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 17. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 17. 08. 2017 – 16:00 ANTONÍN NOVOTNÝ: KVAK A ŽBLUŇK
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 17 08. 2017 – 16:30 SNYDER
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 17. 08. 2017 – 17:00 KAPELA 35. PLZEŇSKÉHO PĚŠÍHO PLUKU - FOLIGNO
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 17. 08. 2017 – 18:00 SUNFLOWER CARAVAN
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 17. 08. 2017 – 18:00 GARYHO HAUSBÓT
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 17. 08. 2017 – 19:00 PAPERSAND
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 17. 08. 2017 – 19:15 ST. JOHNNY (1950'S JUMP BLUES)
ZACH´S PUB 17. 08. 2017 – 20:00 THE HIGH CORPORATION
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 17. 08. 2017 – 20:30 SAM HUMANS [US]
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 17. 08. 2017 – 20:45 IVAN AUDES TRIO
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 17.08.2017 – 21:15 THE TAP TAP
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 17.08.2017 – 22:00 SILENT PARTY

18. 08. 2017

NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 18. 08. 2017 – 14:00 DJ S-BISH [FR]
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 18. 08. 2017 – 14:00 MINT: PLZEŇ FASHION MARKET
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 18.08.2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 18.08.2017 – 16:00 T601: TAJEMSTVÍ JABLONĚ
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 18. 08. 2017 – 16:30 MR. LOCO
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 18. 08. 2017 – 18:00 MARA JADE
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 18. 08. 2017 – 19:15 NO DISTANCE PARADISE
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 18. 08. 2017 – 19:45 FRAJARA PUTIKA
ZACH´S PUB 18. 08. 2017 – 20:00 MEDITERIAN
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 18. 08. 2017 – 20:30 SEBEVRÁNY
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 18. 08. 2017 – 20:45 WILD TIDES
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 18. 08. 2017 – 21:15 FAST FOOD ORCHESTRA

19. 08. 2017

PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 19. 08. 2017 – 16:00 PRUHOVANÉ PANENKY: O TŘECH NEPOSLUŠNÝCH KŮZLÁTKÁCH
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 19. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 19. 08. 2017 – 16:30 THE DRAIN
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 19. 08. 2017 – 18:00 EFCO.
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 19. 08. 2017 – 18:00 MYOTOX
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 19. 08. 2017 – 19:15 KLUCI
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 19. 08. 2017 – 19:45 THOM ARTWAY
ZACH´S PUB 19. 08. 2017 – 20:00 BECHY & FORCE MAJOR
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 19. 08. 2017 – 20:30 VAUTOUR [FR] + SILENT PARTY
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 19. 08. 2017 – 20:45 OPAK DISSU
NÁMĚSTÍ REPUBLIKY 19. 08. 2017 – 21:15 TIMUDEJ
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 19. 08. 2017 – 22:00 VAUTOUR [FR] + SILENT PARTY
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 19. 08. 2017 – 22:00 SILENT PARTY

20. 08. 2017

INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 20. 08. 2017 – 16:00 INSPIRAL DJS
PROLUKA (KŘIŽÍKOVY SADY) 20. 08. 2017 – 16:00 (JIŘÍ BILBO REIDINGER: KLAUN PINGU
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 20. 08. 2017 – 19:00 JAKUB KOŘÍNEK A KATEŘINA MISÍKOVÁ
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 20. 08. 2017 – 19:15 THE DOZEN STREET
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 20. 08. 2017 – 20:30 BLUES NOT DEAD
ANDĚL CAFÉ STAGE (U BRANKY) 20. 08. 2017 – 20:45 PETER ARISTONE
INSPIRAL GARDEN (ŠAFAŘÍKOVY SADY) 20. 08. 2017 – 22:00 SILENT PARTY

Festival polévky

3. září 2017

Živou ulici už tradičně ukončí Festival polévky, který se bude konat v neděli 3. září v areálu Plzeňského Prazdroje od 12.00 do 18.00 hodin. Vařit se bude na otevřeném ohni ve 40 litrových kotlích dovezených z Maďarska. Opět budou k ochutnání desítky druhů polévek, pro které budete moct hlasovat. Dáte přednost české klasice, která vyhrála v jarní edici, nebo exotickým chutím?

Podrobné informace se připravují a jsou zveřejňovány s ohledem na termín konání akce…