× Plzeň 2018 1. 1. – 31. 12. 2018 Smetanovské dny 1. – 22. 3. 2018 Finále Plzeň 19. – 24. 4. 2018 Slavnosti svobody 3. – 6. 5. 2018 Folklorní festival 6. – 10. 6. 2018 Historický víkend 8. – 10. 6. 2018 Skupova Plzeň 13. - 17. 6. 2018 Divadelní léto 1. – 30. 7. 2018 Živá ulice červenec - září 2018 Sportmanie 18. – 26. 8. 2018 Divadlo 12. – 20. 9. 2018 Slunce ve skle 21. - 22. 9. 2018 Bienále kresby bienále Pilsner Fest 6. 10. 2018 Plzeňské oslavy vzniku republiky 27. - 28. 10. 2018 Archiv
Tradiční akce města Plzně

Divadlo

12. – 20. 9. 2018

Výjimečné divadelní zážitky v podání evropských i domácích souborů nabídne 26. ročník Mezinárodního festivalu Divadlo. Celkově uvede sedm předních souborů z Lotyšska, Maďarska, Polska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska a osmnáct inscenací, které představují výběr toho nejzajímavějšího z divadelních scén z celé České republiky za uplynulou sezónu. Navíc na návštěvníky čeká řada doprovodných programů, představení pod širým nebem, výstavy či workshopy. Mezinárodní festival Divadlo představí široký výběr tematické, stylové i žánrové tvorby.

V českém programu nabídne výběr z toho, co dramaturgy na domácích scénách v poslední sezoně zaujalo nejen ve vodách činoherních, ale i s přesahy k loutkám, současné opeře či mezižánrovým projektům.

Všechna zahraniční představení budou uváděna s českými titulky. Open-air představení a koncerty U branky jsou zdarma.

Pořadatel: Mezinárodní festival DIVADLO Plzeň
Pořádají: město Plzeň, Divadelní obec a Divadlo J. K. Tyla ve spolupráci s Divadlem Alfa a centrem Johan

Program

11.09.2018

11.09.2018

17:00-18:59
(119 min.)
FILM
BÍLÝ BŮH

Kornél Mundruczó
Doprovodné akce

Kino Měštanská Beseda

11.09.2018

19:00-21:50
(170 min.)
DIVADLO J. K. TYLA, Plzeň, CZE
SWEENEY TODD – ĎÁBELSKÝ LAZEBNÍK Z FLEET STREET
Stephen Sondheim
Lumír Olšovský
Plzeň uvádí

Malá scéna

11.09.2018

20:00-22:03
(123 min.)
FILM
MĚSÍC JUPITERA

Kornél Mundruczó
Doprovodné akce

Kino Měštanská Beseda

11.09.2018

20:00-21:20
(80 min.)
JAKUB ČERMÁK & JOHAN, Plzeň, CZE
PO TVÝCH HROBECH ŠLAPU

Jakub Čermák, Johan
Johan uvádí

Moving Station


12.09.2018

12.09.2018

15:30-16:10
(40 min.)
NAIVNÍ DIVADLO, Liberec, CZE
ŽLUTÉ – MODRÁ – ZELENÝ
Daniela Fischerová
Filip Homola
Hlavní program

Malá scéna

12.09.2018

16:00-16:45
(45 min.)
ADRIAN SCHVARZSTEIN, JÜRATE ŠIRVYTE-RUKŠTELE, ,
CESTUJÍCÍ V ČASE

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

12.09.2018

17:00-17:40
(40 min.)
NAIVNÍ DIVADLO, Liberec, CZE
ŽLUTÉ – MODRÁ – ZELENÝ
Daniela Fischerová
Filip Homola
Hlavní program

Malá scéna

12.09.2018

18:00-18:45
(45 min.)
ADRIAN SCHVARZSTEIN, JÜRATE ŠIRVYTE-RUKŠTELE, ,
CESTUJÍCÍ V ČASE

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

12.09.2018

18:00-19:20
(80 min.)
JAKUB ČERMÁK & JOHAN, Plzeň, CZE
PO TVÝCH HROBECH ŠLAPU

Jakub Čermák, Johan
Johan uvádí

Moving Station

12.09.2018

19:00-22:00
(180 min.)
SNG DRAMA LJUBLJANA, MESTNO GLEDALIŠČE LJUBLJANSKO, CANKARJEV DOM, Lublaň, SVN
ILIAS
Homér
Jernej Lorenci
Hlavní program

Nová scéna

12.09.2018

20:00-20:00
(0 min.)
Koncert,
KIESLOWSKI

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

12.09.2018

21:00-21:50
(50 min.)
BÄNGDITOS, Hamburg, DEU
JOHNNYHO KASKADÉŘI

Doprovodné akce

náměstí Republiky

13.09.2018

13.09.2018

10:30-11:30
(60 min.)
DIVADLO DRAK, Hradec Králové, CZE
BÍLÝ TESÁK
Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček
Jakub Vašíček
Hlavní program

Divadlo Alfa

13.09.2018

13:00-15:45
(165 min.)
TEATR LUDOWY, Krakov, POL
TAJNÝ ŽIVOT FRIEDMANOVÝCH
Marcin Wierzchowski, Daniel Sołtysiński
Marcin Wierzchowski
Hlavní program

Velké divadlo

13.09.2018

13:00-14:40
(100 min.)
ČINOHERNÍ STUDIO, Ústí nad Labem, CZE
HOMO FABER
Max Frisch
David Šiktanc
Hlavní program

Malá scéna

13.09.2018

14:00-14:45
(45 min.)
ADRIAN SCHVARZSTEIN, JÜRATE ŠIRVYTE-RUKŠTELE, ,
CESTUJÍCÍ V ČASE

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

13.09.2018

15:30-17:10
(100 min.)
RIMINI PROTOKOLL, THÉATRE DE VIDY, Lausanne, CHE
NACHLASS - HRY BEZ OSOB
Stefan Kaegi, Dominic Huber (Rimini Protokoll)
Stefan Kaegi / Dominic Huber
Hlavní program

DEPO2015

13.09.2018

15:30-16:30
(60 min.)
DIVADLO STOKA, Bratislava, SVK
POSTFAKTÓTUM
Blaho Uhlár a kolektiv
Blaho Uhlár
Hlavní program

DEPO2015 – malá scéna

13.09.2018

16:00-16:45
(45 min.)
ADRIAN SCHVARZSTEIN, JÜRATE ŠIRVYTE-RUKŠTELE, ,
CESTUJÍCÍ V ČASE

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

13.09.2018

16:30-16:30
(0 min.)
Koncert, ,
BOMBARĎÁK

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

13.09.2018

17:00-18:20
(80 min.)
JAKUB ČERMÁK & JOHAN, Plzeň, CZE
PO TVÝCH HROBECH ŠLAPU

Jakub Čermák, Johan
Johan uvádí

Moving Station

13.09.2018

17:00-18:40
(100 min.)
RIMINI PROTOKOLL, THÉATRE DE VIDY, Lausanne, CHE
NACHLASS - HRY BEZ OSOB
Stefan Kaegi, Dominic Huber (Rimini Protokoll)
Stefan Kaegi / Dominic Huber
Hlavní program

DEPO2015

13.09.2018

18:30-18:30
(0 min.)
Koncert, ,
ZVĚŘINEC

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

13.09.2018

19:00-21:45
(165 min.)
TEATR LUDOWY, Krakov, POL
TAJNÝ ŽIVOT FRIEDMANOVÝCH
Marcin Wierzchowski, Daniel Sołtysiński
Marcin Wierzchowski
Hlavní program

Velké divadlo

13.09.2018

20:00-21:45
(105 min.)
NÁRODNÍ DIVADLO, Praha, CZE
MARYŠA
Alois Mrštík, Vilém Mrštík
Jan Mikulášek
Hlavní program

Nová scéna

13.09.2018

21:00-21:50
(50 min.)
BÄNGDITOS, Hamburg, DEU
JOHNNYHO KASKADÉŘI

Doprovodné akce

náměstí Republiky

13.09.2018

21:30-23:30
(120 min.)
DIVADLO FESTE, Brno, CZE
MOC BEZMOCNÝCH
Václav Havel
Johan uvádí

Nádraží Plzeň Jižní předměstí


14.09.2018

14.09.2018

10:30-11:20
(50 min.)
DIVADLO ALFA, Plzeň, CZE
TŘI SILÁCI NA SILNICI
Vít Peřina
Tomáš Dvořák
Plzeň uvádí

Divadlo Alfa

14.09.2018

13:00-15:15
(135 min.)
KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA, OSTRAVA, CZE
VYROZUMĚNÍ
Václav Havel
Vojtěch Štěpánek
Hlavní program

Malá scéna

14.09.2018

14:00-15:40
(100 min.)
RIMINI PROTOKOLL, THÉATRE DE VIDY, Lausanne, CHE
NACHLASS - HRY BEZ OSOB
Stefan Kaegi, Dominic Huber (Rimini Protokoll)
Stefan Kaegi / Dominic Huber
Hlavní program

DEPO2015

14.09.2018

15:30-17:10
(100 min.)
RIMINI PROTOKOLL, THÉATRE DE VIDY, Lausanne, CHE
NACHLASS - HRY BEZ OSOB
Stefan Kaegi, Dominic Huber (Rimini Protokoll)
Stefan Kaegi / Dominic Huber
Hlavní program

DEPO2015

14.09.2018

16:30-19:05
(155 min.)
DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU, Brno, CZE
DYNASTIE
Stefano Massini
Michal Dočekal
Hlavní program

Velké divadlo

14.09.2018

17:00-17:55
(55 min.)
SPITFIRE COMPANY, Praha, CZE
MISS AMERIKA
Spitfire Company & Mckenzie Tomski
Miřenka Čechová, Martin Tvrdý
Johan uvádí

Moving Station

14.09.2018

17:00-18:40
(100 min.)
RIMINI PROTOKOLL, THÉATRE DE VIDY, Lausanne, CHE
NACHLASS - HRY BEZ OSOB
Stefan Kaegi, Dominic Huber (Rimini Protokoll)
Stefan Kaegi / Dominic Huber
Hlavní program

DEPO2015

14.09.2018

18:00-19:00
(60 min.)
FABERTEATER, Turín, ITA
EMIGRANTI

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

14.09.2018

20:00-22:50
(170 min.)
DIVADLO ANDREJA BAGARA, Nitra, SVK
LIDÉ, MÍSTA A VĚCI
Duncan Macmillan
Marián Amsler
Hlavní program

Nová scéna

14.09.2018

20:00-20:00
(0 min.)
Koncert, ,
GOOD TIMES ONLY

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

14.09.2018

21:00-21:00
(0 min.)
Koncert, ,
LAZER VIKING

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

14.09.2018

21:30-23:30
(120 min.)
DIVADLO FESTE, Brno, CZE
MOC BEZMOCNÝCH
Václav Havel
Johan uvádí

Nádraží Plzeň Jižní předměstí


15.09.2018

15.09.2018

11:00-12:20
(80 min.)
DIVADELNÍ SPOLEČNOST MASOPUST, Praha, CZE
DENÍK ZLODĚJE
Tereza Marečková, Miloslav König, Jan Nebeský (Masopust)
Jan Nebeský
Hlavní program

Divadlo Alfa

15.09.2018

14:00-15:30
(90 min.)
MEETFACTORY, Praha, CZE
JASNO LEPO PODSTÍN ZHYNA
Sara Baume
Viktorie Čermáková
Hlavní program

Moving Station

15.09.2018

16:00-17:00
(60 min.)
FABERTEATER, Turín, ITA
PRŮVOD

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

15.09.2018

17:00-18:40
(100 min.)
RIMINI PROTOKOLL, THÉATRE DE VIDY, Lausanne, CHE
NACHLASS - HRY BEZ OSOB
Stefan Kaegi, Dominic Huber (Rimini Protokoll)
Stefan Kaegi / Dominic Huber
Hlavní program

DEPO2015

15.09.2018

17:00-18:25
(85 min.)
VOSTO5, Praha, CZE
SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ
Jiří Havelka
Jiří Havelka
Hlavní program

Radnice města Plzně

15.09.2018

18:00-19:00
(60 min.)
FABERTEATER, Turín, ITA
PRŮVOD

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

15.09.2018

18:30-20:10
(100 min.)
RIMINI PROTOKOLL, THÉATRE DE VIDY, Lausanne, CHE
NACHLASS - HRY BEZ OSOB
Stefan Kaegi, Dominic Huber (Rimini Protokoll)
Stefan Kaegi / Dominic Huber
Hlavní program

DEPO2015

15.09.2018

20:00-21:25
(85 min.)
OPERA - NÁRODNÍ DIVADLO, Brno, CZE
PRAVIDLA SLUŠNÉHO CHOVÁNÍ V MODERNÍ SPOLEČNOSTI
Michal Nejtek
Jiří Adámek
Hlavní program

Velké divadlo

15.09.2018

20:00-21:40
(100 min.)
RIMINI PROTOKOLL, THÉATRE DE VIDY, Lausanne, CHE
NACHLASS - HRY BEZ OSOB
Stefan Kaegi, Dominic Huber (Rimini Protokoll)
Stefan Kaegi / Dominic Huber
Hlavní program

DEPO2015

15.09.2018

20:00-20:00
(0 min.)
Koncert, ,
BUZERANT

Doprovodné akce

U branky - VSTUP ZDARMA

15.09.2018

20:30-21:55
(85 min.)
VOSTO5, Praha, CZE
SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ
Jiří Havelka
Jiří Havelka
Hlavní program

Radnice města Plzně


16.09.2018

16.09.2018

11:00-13:30
(150 min.)
DIVADLO J. K. TYLA, Plzeň, CZE
LINIE KRÁSY
Alan Hollinghurst
Natália Deáková
Plzeň uvádí

Velké divadlo

16.09.2018

14:00-16:10
(130 min.)
JIHOČESKÉ DIVADLO - MALÉ DIVADLO, České Budějovice, CZE
GAME
Janek Lesák, Natálie Preslová
Janek Lesák
Doprovodné akce

DEPO2015

16.09.2018

14:30-17:50
(200 min.)
LOTYŠSKÉ NÁRODNÍ DIVADLO, Riga, LVA
RACEK
Anton Pavlovič Čechov
Elmars Senkovs
Hlavní program

Malá scéna

16.09.2018

15:00-16:50
(110 min.)
DIVADLO NA ZÁBRADLÍ, Praha, CZE
MÝCENÍ
Thomas Bernhard
Jan Mikulášek
Hlavní program

Moving Station

16.09.2018

19:00-21:10
(130 min.)
JIHOČESKÉ DIVADLO - MALÉ DIVADLO, České Budějovice, CZE
GAME
Janek Lesák, Natálie Preslová
Janek Lesák
Doprovodné akce

DEPO2015

16.09.2018

20:00-21:30
(90 min.)
DIVADLO PROTON, BUDAPEŠŤ, HUN
ZDÁNÍ ŽIVOTA
Kata Wéber
Kornél Mundruczó
Hlavní program

Nová scéna


17.09.2018

17.09.2018

19:00-21:30
(150 min.)
DIVADLO V DLOUHÉ, Praha, CZE
TAJNÝ DENÍK ADRIANA MOLEA VE VĚKU 13 A 3
Sue Townsendová
Miroslav Hanuš
Epilog

Velké divadlo


18.09.2018

18.09.2018

20:00-20:50
(50 min.)
LIAO I–WU, IVO HUCL & JOHAN, Plzeň, CZE
BROKEN WORDS
Liao I – wu, Ivo Hucl & Johan
Johan uvádí

Moving Station


19.09.2018

19.09.2018

19:00-21:00
(120 min.)
DEJVICKÉ DIVADLO, Praha, CZE
VRAŽDA KRÁLE GONZAGA
Jiří Havelka a Dejvické divadlo
Jiří Havelka
Epilog

Divadlo Alfa


20.09.2018

20.09.2018

19:00-21:00
(120 min.)
DIVADLO UNGELT, Praha, CZE
SKLENĚNÝ STROP
David Hare
Vít Vencl
Epilog

Velké divadlo


Vstupenky

Předprodej on-line vstupenek probíhá od 15. srpna 2018 na www.plzenskavstupenka.cz.

Prodej tištěných vstupenek je otevřen od 20. srpna 2018.


Pokladna: Smetanovy sady 1129/16, 301 11 Plzeň
Tel. +420 378 038 190

Kontakty

Festivalové centrum, registrace a akreditace hostů

otevřené v době konání festivalu:
Nové divadlo
Palackého náměstí 30
301 00 Plzeň
tel: +420 378 038 414; +420 378 038 41

otevřené v době mimo festival:
Mezinárodní festival Divadlo Plzeň
Sedláčkova 174/2
301 00 Plzeň

www.festivaldivadlo.cz
e-mail: festival@divadlo.cz