× Plzeň 2018 1. 1. – 31. 12. 2018 Smetanovské dny 1. – 22. 3. 2018 Finále Plzeň 19. – 24. 4. 2018 Slavnosti svobody 3. – 6. 5. 2018 Folklorní festival 6. – 10. 6. 2018 Historický víkend 8. – 10. 6. 2018 Skupova Plzeň 13. - 17. 6. 2018 Divadelní léto 1. – 30. 7. 2018 Živá ulice červenec - září 2018 Sportmanie 18. – 26. 8. 2018 Divadlo 12. – 20. 9. 2018 Slunce ve skle 21. - 22. 9. 2018 Bienále kresby bienále Pilsner Fest 6. 10. 2018 Plzeňské oslavy vzniku republiky 27. - 28. 10. 2018 Archiv
Tradiční akce města Plzně

Finále Plzeň

19. – 24. 4. 2018

Filmový festival Finále Plzeň každoročně láká do Plzně milovníky filmu i přední české hvězdy.

Filmový festival Finále Plzeň zažívá svoji renesanci. S novým vedením přichází mladý a moderní pohled na tuto tradiční filmovou událost. Originální program koresponduje s uznávanými světovými festivaly a jako jediná podobná platforma v České republice sleduje Finále Plzeň kromě kinematografie i televizní a internetovou produkci.

31. ročník filmového festivalu Finále Plzeň je i nadále soutěžní přehlídkou, která od 19. do 24. dubna 2018 představí to nejzajímavější z českých a slovenských celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů, televizních projektů a nově i studentských filmů do 40 minut. Ty nejlepší ocení mezinárodní odborné poroty Zlatým ledňáčkem.

Součástí programu Finále Plzeň 2018 budou i zajímavé premiéry a předpremiéry, filmy natočené s českou koprodukcí, ale i doprovodný program v podobě letního silent kina či koncertů. Pohled do zahraničních evropských produkcí nabídne sekce ZOOM, nebude chybět ani prezentace kvalitních archivních snímků či oblíbená platforma pro filmové profesionály a studenty uměleckých škol INDUSTRY DAYS.

Hlavním festivalovým místem bude tradičně Měšťanská beseda v Plzni s několika promítacími sály i filmovou kavárnou. Dále bude hostit program a doprovodné akce například DEPO2015, Papírna a další zajímavá místa po celém městě.

Finále Plzeň patří k nejvýznamnějším kulturním akcím regionu, která si za desítky let vysloužila zájem publika i respekt filmových profesionálů. Od roku 2016 se festival koná pod vedením nového organizátora - společnosti Film Servis Plzeň s.r.o., jejíž jednatelkou a majitelkou je dosavadní výkonná ředitelka festivalu MgA. Eva Veruňková Košařová.

Program

sobota 3. 3. 2018

NázevMístoČas
Kvarteto JoNáš Měšťanská beseda 20:00

čtvrtek 19. 4. 2018

NázevMístoČas
Hastrman Kinosál Měšťanská beseda 19:30

pátek 20. 4. 2018

NázevMístoČas
Hurvínek a kouzelné muzeum Velký sál Měšťanské besedy 09:30
Lajka JoNáš Měšťanská beseda 10:30
Vábení výšek Malý sál Měšťanské besedy 10:30
Kvarteto Velký sál Měšťanské besedy 11:30
DOGG Kinosál Měšťanská beseda 11:30
Absence blízkosti Malý sál Měšťanské besedy 13:00
Dáma a král - 6. epizoda: Krvavá svatba JoNáš Měšťanská beseda 13:00
Český žurnál: Teorie rovnosti Klempírna DEPO2015 13:00
Zahradnictví - Dezertér Velký sál Měšťanské besedy 14:00
Skokan Kinosál Měšťanská beseda 14:00
Křižáček Malý sál Měšťanské besedy 15:00
Spiknutí šedé rasy Klempírna DEPO2015 15:00
Tajné životy II - 13. epizoda JoNáš Měšťanská beseda 15:00
8 hlav šílenství Kinosál Měšťanská beseda 16:30
Únos Velký sál Měšťanské besedy 16:30
Kozy léčí JoNáš Měšťanská beseda 17:00
Těžká duše Klempírna DEPO2015 17:00
Batalives: Baťovské životy Kinosál Měšťanská beseda 18:30
Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře Velký sál Měšťanské besedy 18:30
Spravedlnost - 1. epizoda JoNáš Měšťanská beseda 19:00
Svět podle Daliborka Klempírna DEPO2015 19:00
Všechno bude fajn Malý sál Měšťanské besedy 19:00
Out Kinosál Měšťanská beseda 21:00
Erotikon Kopeckého sady Silent kino 21:00
Archa stínů a světel JoNáš Měšťanská beseda 21:00
Tátova volha Velký sál Měšťanské besedy 21:00
Vzrušení Klempírna DEPO2015 21:30
Mimo záběr Malý sál Měšťanské besedy 21:30
Nebudu mlčet Malý sál Měšťanské besedy 21:30

sobota 21. 4. 2018

NázevMístoČas
Hurvínek a kouzelné muzeum Velký sál Měšťanské besedy 09:30
Vzrušení JoNáš Měšťanská beseda 10:30
Tehdy spolu Malý sál Měšťanské besedy 10:30
Deset let lásky Klempírna DEPO2015 11:00
Přání k mání Velký sál Měšťanské besedy 11:00
Bajkeři Kinosál Měšťanská beseda 11:30
Sibiřský deník Malý sál Měšťanské besedy 12:30
Za sklem II - 1. epizoda JoNáš Měšťanská beseda 13:00
Nerodič Klempírna DEPO2015 13:00
Dabing street Kavárna DEPO2015 13:00
Zahradnictví: Rodinný přítel Velký sál Měšťanské besedy 13:00
Bába z ledu Kinosál Měšťanská beseda 14:00
Červená Malý sál Měšťanské besedy 15:00
Nejsledovanější Klempírna DEPO2015 15:00
Trpaslík - 2. epizoda JoNáš Měšťanská beseda 15:00
Lajna - 2. epizoda: Denisa JoNáš Měšťanská beseda 15:38
Až po uši II - 5. epizoda JoNáš Měšťanská beseda 16:00
Zahradnictví - Dezertér Velký sál Měšťanské besedy 16:00
Špína Kinosál Měšťanská beseda 16:30
Marie Terezie - 2. díl JoNáš Měšťanská beseda 17:00
Nic jako dřív Klempírna DEPO2015 17:00
Kinoautomat Člověk a jeho dům Plzeňský Prazdroj 17:00
Čára Kinosál Měšťanská beseda 18:30
Zahradnictví: Nápadník Velký sál Měšťanské besedy 18:30
Zádušní oběť JoNáš Měšťanská beseda 19:00
Mečiar Klempírna DEPO2015 19:00
Dukla 61 Malý sál Měšťanské besedy 19:00
Prezident Blaník Velký sál Měšťanské besedy 21:00
Nina Kinosál Měšťanská beseda 21:00
Svatý Václav Kopeckého sady Silent kino 21:00
Český žurnál: Hranice práce Klempírna DEPO2015 21:30
Švéd v žigulíku JoNáš Měšťanská beseda 21:30
24 týdnů Malý sál Měšťanské besedy 21:30
Slunéčko sedmitečné Malý sál Měšťanské besedy 21:30

neděle 22. 4. 2018

NázevMístoČas
Špindl Kinosál Měšťanská beseda 09:30
Čertoviny Velký sál Měšťanské besedy 09:30
1890 - 1. epizoda: Démon z Tiesňavy JoNáš Měšťanská beseda 10:30
Zahradnictví: Rodinný přítel Malý sál Měšťanské besedy 10:30
Těžká duše Klempírna DEPO2015 11:00
Bílá nemoc Kinosál Měšťanská beseda 11:30
Pátá loď Velký sál Měšťanské besedy 11:30
Svět podle Daliborka Klempírna DEPO2015 13:00
Ministerstvo lásky Malý sál Měšťanské besedy 13:00
Nejlepší přítel JoNáš Měšťanská beseda 13:00
Absence blízkosti Kinosál Měšťanská beseda 13:30
Kvarteto Velký sál Měšťanské besedy 14:00
Nechte zpívat Mišíka Klempírna DEPO2015 15:00
Doma je tady Malý sál Měšťanské besedy 15:00
Svět pod hlavou - 5. epizoda: Závadová mládež JoNáš Měšťanská beseda 15:00
Milada Kinosál Měšťanská beseda 15:30
Tlumočník Velký sál Měšťanské besedy 16:00
Probouzeč Regner Kino 16:30
Přátelské setkání nad sportem Regner Kino 16:30
Štvanice Regner Kino 16:30
Kamion Regner Kino 16:30
Místo Regner Kino 16:30
Mukumů Regner Kino 16:30
Žena růže píseň kost Regner Kino 16:30
Dubček - krátké jaro, dlouhá zima Malý sál Měšťanské besedy 17:00
První republika II - 1. epizoda JoNáš Měšťanská beseda 17:00
Český žurnál: Teorie rovnosti Klempírna DEPO2015 17:00
Kafe & Cigárko Kavárna DEPO2015 18:00
Po strništi bos Velký sál Měšťanské besedy 18:30
Až přjde válka Kinosál Měšťanská beseda 18:30
Agape Malý sál Měšťanské besedy 19:00
Universum Brdečka Klempírna DEPO2015 19:00
Křižáček Velký sál Měšťanské besedy 21:00
Skokan Kinosál Měšťanská beseda 21:00
Spiknutí šedé rasy Klempírna DEPO2015 21:30
Sbohem děcáku JoNáš Měšťanská beseda 21:30
HIKIKOMORI Malý sál Měšťanské besedy 21:30
Rodinné konstelace Malý sál Měšťanské besedy 21:30

pondělí 23. 4. 2018

NázevMístoČas
Dukla 61 Velký sál Měšťanské besedy 09:30
Český žurnál: Hranice práce JoNáš Měšťanská beseda 10:30
Out Kinosál Měšťanská beseda 11:30
Po strništi bos Velký sál Měšťanské besedy 11:30
Mečiar Klempírna DEPO2015 13:00
Až přjde válka JoNáš Měšťanská beseda 13:00
Milada Kinosál Měšťanská beseda 14:00
8 hlav šílenství Velký sál Měšťanské besedy 14:30
Červená Klempírna DEPO2015 15:00
Únos JoNáš Měšťanská beseda 15:00
Špína Kinosál Měšťanská beseda 16:30
Hmyz Velký sál Měšťanské besedy 16:30
Lidé za kamerou JoNáš Měšťanská beseda 17:00
Broňa Regner Kino 17:00
Bo Hai Regner Kino 17:00
Zlatý devadesátky Regner Kino 17:00
Plody mraků Regner Kino 17:00
Deset let lásky Klempírna DEPO2015 17:00
Prohibitoria Regner Kino 17:00
Magic Moments Regner Kino 17:00
Do větru Velký sál Měšťanské besedy 18:30
Planeta Česko Kinosál Měšťanská beseda 18:30
Rodina Malý sál Měšťanské besedy 19:00
Génius - Einstein. Kapitola první a druhá. JoNáš Měšťanská beseda 19:00
Vábení výšek Klempírna DEPO2015 19:00
selFISH Regner Kino 19:30
Deset kafí, to už je moc Regner Kino 19:30
Atlantída, 2003 Regner Kino 19:30
Malá Regner Kino 19:30
Shoot Regner Kino 19:30
Poslední šichta Tomáše Hisema Regner Kino 19:30
ON AIR Regner Kino 19:30
Pásky z Nagana Kinosál Měšťanská beseda 21:00
Tátova volha Velký sál Měšťanské besedy 21:00
Bohu žel JoNáš Měšťanská beseda 21:30
Nerodič Klempírna DEPO2015 21:30
Říkej, co mám dělat Malý sál Měšťanské besedy 21:30
Tanečnice Sara Malý sál Měšťanské besedy 21:30

úterý 24. 4. 2018

NázevMístoČas
Zahradnictví: Nápadník Velký sál Měšťanské besedy 09:30
Přání k mání Kinosál Měšťanská beseda 09:30
Bohu žel JoNáš Měšťanská beseda 10:30
Všechno bude fajn Malý sál Měšťanské besedy 10:30
Pátá loď Velký sál Měšťanské besedy 11:30
Nina Kinosál Měšťanská beseda 11:30
Nic jako dřív JoNáš Měšťanská beseda 13:00
Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře Malý sál Měšťanské besedy 13:00
Čára Velký sál Měšťanské besedy 14:00
Bába z ledu Kinosál Měšťanská beseda 14:00
Sbohem děcáku JoNáš Měšťanská beseda 15:00
Nechte zpívat Mišíka Malý sál Měšťanské besedy 15:00
Tehdy spolu Klempírna DEPO2015 15:00
Špindl Velký sál Měšťanské besedy 16:30
Lajka Kinosál Měšťanská beseda 16:30
DOGG JoNáš Měšťanská beseda 17:00
Píseček Malý sál Měšťanské besedy 17:00
Nejsledovanější Klempírna DEPO2015 17:00
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Velký sál Měšťanské besedy 18:30
Bajkeři Kinosál Měšťanská beseda 18:30
Vítězný film Diagonale Malý sál Měšťanské besedy 19:00
Universum Brdečka Klempírna DEPO2015 19:00
O Plzni vážně i nevážně s Miroslavem Horníčkem aneb Být Plzeňákem... JoNáš Měšťanská beseda 19:00

Festivalové ceny

Festivalové ceny

Čtyři mezinárodní poroty udílejí celkem pět statutárních cen, kterými je skleněná trofej Zlatého ledňáčka od Adély Přibáňové a Víta Zavadila. Nově od roku 2018 přibylo ocenění pro krátké studentské filmy do 40 minut. Další čtyři nestatutární ceny udělují poroty studentů ZČU a jedna putuje do nejlepšího Film friendly regionu.

Statutární ceny

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film uděluje Mezinárodní porota celovečerních hraných a animovaných filmů.

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší dokumentární film uděluje Mezinárodní porota soutěže dokumentárních filmů.

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „cyklická tvorba“ uděluje Mezinárodní porota televizních formátů.

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „necyklická tvorba“ uděluje Mezinárodní porota televizních formátů.

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší studentský krátkometrážní film uděluje Mezinárodní porota soutěže studentských krátkometrometrážních filmů.

Nestatutární ceny

Cenu studentské poroty ZČU za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film uděluje Studentská porota ZČU celovečerních hraných a animovaných filmů.

Cenu studentské poroty ZČU za nejlepší dokumentární film uděluje Studentská porota ZČU soutěže dokumentárních filmů.

Cenu studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii "cyklická tvorba" uděluje Studentská porota ZČU soutěže televizních formátů.

Cenu studentské poroty ZČU za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii "necyklická tvorba" uděluje Studentská porota ZČU soutěže televizních formátů.

Cenu Film friendly region udělují společně Czech Film Commission, CzechTourism a Asociace producentů v audiovizi regionu s nejaktivnějším přístupem k filmovým produkcím.

Vstupenky

PŘEDPRODEJ 9.–18. 4. 2018

Vedle Turistického informačního centra města Plzně
náměstí Republiky 41, Plzeň
po-pá 9:00–18:00
so 9:00–12:00

PŘEDPRODEJ ON-LINE 9.–24. 4. 2018

Vstupenky na vybrané akce zakoupíte také na www.goout.cz

BĚHEM FESTIVALU 19.–24. 4. 2018

Měšťanská beseda
Kopeckého sady 13, Plzeň
10:00–22:00

DEPO2015
Presslova 14, Plzeň
hodinu před začátkem první projekce

CENY VSTUPENEK

Filmové projekce 80 Kč

Kinoautomat: Člověk a jeho dům 100 Kč
(v prodeji na www.goout.cz již od 28.2.2018)

Večeře v Papírně 500 Kč
(s akreditací sleva 50 %, nákup na místě před akcí)

Koncert Inude / IT + Giudi / CZ 120 Kč
(s akreditací sleva 50 %, nákup na místě před akcí)

Pubquiz - téma český film 60 Kč
(s akreditací sleva 50 %, nákup na místě před akcí)

Koncert Klára & The Pop 190 Kč v předprodeji, na místě 240 Kč
(v prodeji na www.smsticket.cz)
od cca 22:00 afterparty s djs, samotná afterparty 40 Kč

Koncert Angularity, předkapela Radical Miracle 100 Kč
od cca 22:00 afterparty s djs Bartesky & Jane Doe & dj Blaze,
vstup na afterparty 40 Kč

Pražský filmový orchestr: Koncert filmové hudby 390 - 510 Kč
(v prodeji na www.mestanska-beseda.cz)

Zdarma

Projekce v soutěži televizních projektů
Silent kino
Dabing Street - maraton
Kafe a cigárko - maraton
Den hudebních obchodů
Autorské čtení v Papírně

Slevy

- dítě do 6 let včetně, pokud sedí na rodičích, nemusí mít vlastní vstupenku
- držitel průkazu ZTP = sleva 50 % ze vstupného
- držitel průkazu ZTP/P = sleva 50 % ze vstupného + doprovod = vstupenka za 0 Kč

Pro získání slevy předložte při nákupu na pokladně příslušný doklad.
On-line prodej neumožňuje nákup vstupenek se slevou.
Slevu nelze kombinovat s dalšími slevovými akcemi.

Kontakty

pořadatel festivalu:

Film Servis Plzeň s.r.o.
Mánesova 1915/80
301 00 Plzeň 3
IČO: 02748053
DIČ: CZ02748053

Společnost zapsána v OR Krajského soudu v Plzni, spisová zn. C.29530

ředitelka festivalu:

EVA VERUŇKOVÁ KOŠAŘOVÁ
GSM: +420 603 995 119
e-mail: eva.kosarova@festivalfinale.cz

programový ředitel:

PETER BADAČ
GSM: +420 776 451 425
e-mail: peter.badac@festivalfinale.cz

výkonný ředitel:

PETR VERUNĚK
GSM: +420 602 235 855
e-mail: petr.verunek@festivalfinale.cz

recepce:

RADKA ŠMÍDLOVÁ
GSM: +420 730 848 412
e-mail: recepce@festivalfinale.cz