× Smetanovské dny 28. 2. – 28. 3. 2019 Finále Plzeň 11. – 16. 4. 2019 Slavnosti svobody 3. – 6. 5. 2019 Folklorní festival 5. – 9. 6. 2019 Historický víkend 7. – 9. 6. 2019 Divadelní léto 15. 6. – 25. 7. 2019 Živá ulice 9. - 18. 8. 2019 Sportmanie Plzeň 17. – 25. 8. 2019 Divadlo 11. – 19. 9. 2019 Pilsner Fest 5. 10. 2019 Plzeňské oslavy vzniku republiky 28. 10. 2019 Archiv
Tradiční akce města Plzně

Finále Plzeň

11. – 16. 4. 2019

Filmový festival Finále Plzeň každoročně láká do Plzně milovníky filmu i přední české hvězdy.

Filmový festival Finále Plzeň zažívá svoji renesanci. S novým vedením přichází mladý a moderní pohled na tuto tradiční filmovou událost. Originální program koresponduje s uznávanými světovými festivaly a jako jediná podobná platforma v České republice sleduje Finále Plzeň kromě kinematografie i televizní a internetovou produkci. Je místem, kde můžete oslavit filmovou tvorbu spolu s jejími tvůrci v celé její šíři.

32. ročník filmového festivalu Finále Plzeň je i nadále soutěžní přehlídkou, která od 11. do 16. dubna 2019 představí to nejzajímavější z českých celovečerních hraných a animovaných filmů, dokumentů, televizních projektů a od loňského roku i studentských filmů do 40 minut. Ty nejlepší ocení mezinárodní odborné poroty Zlatým ledňáčkem.

Součástí programu Finále Plzeň 2019 budou i zajímavé premiéry a předpremiéry, filmy natočené s českou koprodukcí, ale i doprovodný program v podobě venkovního kina před Měšťanskou besedou či autorských čtení. Pohled do zahraničních evropských produkcí nabídne sekce ZOOM, nebude chybět ani prezentace kvalitních archivních snímků či oblíbená platforma pro filmové profesionály a studenty uměleckých škol INDUSTRY DAYS.

Hlavním festivalovým místem bude tradičně Měšťanská beseda s několika promítacími sály i filmovou kavárnou. Dále bude hostit program a doprovodné akce například DEPO2015 nebo Anděl Music Bar.

Finále Plzeň patří k nejvýznamnějším kulturním akcím regionu, která si za desítky let vysloužila zájem publika i respekt filmových profesionálů. Od roku 2016 se festival koná pod vedením nového organizátora – společnosti Film Servis Plzeň s.r.o., jejíž jednatelkou a majitelkou je dosavadní výkonná ředitelka festivalu MgA. Eva Veruňková Košařová.

Program

čtvrtek 11. dubna

NázevMístoČas
Slavnostní zahájení + Cesta jako žádná ze sta Měšťanská beseda - Velký sál 19:30
Cesta jako žádná ze sta Měšťanská beseda Kinosál 19:30

pátek 12. dubna

NázevMístoČas
Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři Měšťanská beseda - Velký sál 14:00
Léto s gentlemanem Měšťanská beseda - Velký sál 18:30
Ženy v běhu Měšťanská beseda - Velký sál 21:00
Via Carpatia Měšťanská beseda - Malý sál 15:00
Baťa, první globalista Měšťanská beseda - Malý sál 19:00
Místo posledního odpočinku + Měšťanská beseda - Malý sál 21:00
Vzteklina >Měšťanská beseda - JoNáš 15:00
Metanol Měšťanská beseda - JoNáš 17:00
První akční hrdina Měšťanská beseda - JoNáš 19:00
Dukla 61 Měšťanská beseda - JoNáš 20:00
Důvěrný nepřítel Měšťanská beseda - Kinosál 14:00
Útěk Měšťanská beseda - Kinosál 16:30
Jan Palach Měšťanská beseda - Kinosál 18:30
Hastrman Měšťanská beseda - Kinosál 21:30
Central Bus Station Depo2015 - Klempírna 15:00
Vratislav Effenberger aneb lov na černého žraloka Depo2015 - Klempírna 16:30
Archa světel a stínů Depo2015 - Klempírna 19:00
King Skate Depo2015 - Klempírna 21:00

sobota 13. dubna

NázevMístoČas
Čertí brko Měšťanská beseda - Velký sál 11:00
Hovory s TGM Měšťanská beseda - Velký sál 13:30
Zlatý podraz Měšťanská beseda - Velký sál 16:00
Teroristka Měšťanská beseda - Velký sál 18:30
Úhoři mají nabito Měšťanská beseda - Velký sál 21:00
Milost Měšťanská beseda - Malý sál 10:30
Humorista Měšťanská beseda - Malý sál 12:30
Mali Měšťanská beseda - Malý sál 15:00
Hledání Addaie + Jen jsme si hráli Měšťanská beseda - Malý sál 21:00
Panna a orel Měšťanská beseda - JoNáš 10:30
Profesor T. Měšťanská beseda - JoNáš 12:30
Můj strýček Archimedes Měšťanská beseda - JoNáš 15:00
Balada o pilotovi Měšťanská beseda - JoNáš 17:00
Moje století Měšťanská beseda - JoNáš 19:00
V Mosulu Měšťanská beseda - JoNáš 21:00
Toman Měšťanská beseda - Kinosál 11:00
Touch Me Not Měšťanská beseda - Kinosál 13:30
Všechno bude Měšťanská beseda - Kinosál 16:00
Chata na prodej Měšťanská beseda - Kinosál 18:30
Domestik Měšťanská beseda - Kinosál 21:00
Neklidná hranice Depo2015 - Klempírna 13:00
Mimořádná zpráva Depo2015 - Klempírna 15:00
Cirkus Rwanda Depo2015 - Klempírna 17:00
Až přijde válka Depo2015 - Klempírna 19:00
Svědkové Putinovi Depo2015 - Klempírna 21:00

neděle 14. dubna

NázevMístoČas
Pat a Mat znovu v akci Měšťanská beseda - Velký sál 11:00
Po čem muži touží Měšťanská beseda - Velký sál 16:00
Ten, kdo tě miloval Měšťanská beseda - Velký sál 18:30
Miss Hanoi Měšťanská beseda - Velký sál 21:00
Sklep Měšťanská beseda - Malý sál 12:30
ZOOM Murer - Anatomie procesu Měšťanská beseda - Malý sál 14:30
Ostrým nožem Měšťanská beseda - Malý sál 19:00
Domácí video + Plavání Měšťanská beseda - Malý sál 21:00
Dabing street + Most! + Terapie 3 Měšťanská beseda - JoNáš 10:30
Rédl Měšťanská beseda - JoNáš 12:30
Trojí život Měšťanská beseda - JoNáš 15:00
Živé terče ep. 1 Měšťanská beseda - JoNáš 17:00
Živé terče ep. 2 Měšťanská beseda - JoNáš 18:30
Živé terče ep. 3 Měšťanská beseda - JoNáš 20:00
Problémy prvního světa Měšťanská beseda - JoNáš 21:30
Pepa Měšťanská beseda - Kinosál 11:00
Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři Měšťanská beseda - Kinosál 13:00
Důvěrný nepřítel Měšťanská beseda - Kinosál 16:00
Toman Měšťanská beseda - Kinosál 18:30
Mars Měšťanská beseda - Kinosál 21:30
Vienna Calling Depo2015 - Klempírna 13:00
Okupace 1968 Depo2015 - Klempírna 15:00
Central Bus Station Depo2015 - Klempírna 19:00
Můj neznámý vojín Depo2015 - Klempírna 21:00
Blok nesoutěžních krátkých filmů Anděl 16:30

pondělí 15. dubna

NázevMístoČas
Útěk Měšťanská beseda - Velký sál 11:30
Všechno bude Měšťanská beseda - Velký sál 14:00
LOVEní Měšťanská beseda - Velký sál 16:30
Edmond Měšťanská beseda - Velký sál 18:30
Úsměvy smutných mužů Měšťanská beseda - Velký sál 21:00
Touch me not Měšťanská beseda - Malý sál 10:30
Backstage Měšťanská beseda - Malý sál 13:00
King Skate Měšťanská beseda - Malý sál 15:00
Jedu z války + Výlet Měšťanská beseda - Malý sál 21:00
Můj strýček Archimedes Měšťanská beseda - JoNáš 10:30
Až přijde válka Měšťanská beseda - JoNáš 13:00
Svědkové Putinovi Měšťanská beseda - JoNáš 15:00
Milost Měšťanská beseda - JoNáš 17:00
Skvrna Měšťanská beseda - JoNáš 19:00
Kapela Měšťanská beseda - JoNáš 21:00
Hastrman Měšťanská beseda - Kinosál 11:30
Domestik Měšťanská beseda - Kinosál 14:00
Beze stopy Měšťanská beseda - Kinosál 16:30
Cena za štěstí Měšťanská beseda - Kinosál 18:30
Chvilky Měšťanská beseda - Kinosál 21:00
Okupace 1968 Depo2015 - Klempírna 11:00
Vratislav Effenberger aneb lov na černého žraloka Depo2015 - Klempírna 15:00
Manželské etudy: Nová generace Depo2015 - Klempírna 17:00
Panovnice Depo2015 - Klempírna 19 00
Kluk z války Depo2015 - Klempírna 21:00
Blok soutěžních studentských krátkých filmů Anděl 17:00

úterý 16. dubna

NázevMístoČas
Dukla 61 Měšťanská beseda - Velký sál 11:30
Chata na prodej Měšťanská beseda - Velký sál 14:00
Dvě nevěsty a jedna svatba Měšťanská beseda - Velký sál 16:30
Trabantem tam a zase zpátky Měšťanská beseda - Velký sál 18:30
Balada o pilotovi Měšťanská beseda - Malý sál 13:00
Trojí život Měšťanská beseda - Malý sál 15:00
Backstage Měšťanská beseda - Malý sál 17:00
Na krátko Měšťanská beseda - Malý sál 19:00
Metanol Měšťanská beseda - JoNáš 13:00
Cirkus Rwanda Měšťanská beseda - JoNáš 15:00
Panna a orel Měšťanská beseda - JoNáš 17:00
Via Carpatia Měšťanská beseda - JoNáš 19:00
Sklep Měšťanská beseda - Kinosál 11:30
Jan Palach Měšťanská beseda - Kinosál 14:00
Až budou krávy lítat Měšťanská beseda - Kinosál 16:30
Odborný dohled nad výkladem snu Měšťanská beseda - Kinosál 18:30
Projekce vítězného celovečerního filmu Měšťanská beseda - Kinosál 21:00
Archa světel a stínů Depo2015 - Klempírna 13:00
Mimořádná zpráva Depo2015 - Klempírna 15:00
Projekce vítězného dokumentárního filmu Depo2015 - Klempírna 21:00

Doprovodný program

čtvrtek 11. dubna

NázevMístoČas
Pějme píseň dohola a DJ Jane Doe - silent kino - vstup zdarma Kopeckého sady 19:00
Koncert Khoiba + Čáry života
vstup v předprodeji 200 Kč, vstup na místě 250 Kč, akreditovaní 50% sleva
Anděl Music Bar 21:00

pátek 12. dubna

NázevMístoČas
Koncert Mirka Novák a Pilsen Connection
vstup 120 Kč, akreditovaní 50% sleva
Anděl Music Bar 20:00
DJ Jane Doe Kopeckého sady 19:00
DJ’s Myclick & Diom - vstup zdarma Café Regner 20:00
Kouř - silent kino, vstup zdarma ARCH Kopeckého sady 21:00

sobota 13. dubna

NázevMístoČas
Autorské čtení Ester a Josefína - vstup 100 Kč Měšťanská beseda, Malý sál 17:00
DJ Jane Doe Kopeckého sady 19:00
DJ Sta - vstup zdarma Café Regner 20:00
Most!, ep. 1-4, silent kino, vstup zdarma SU Kopeckého sady 21:00
Soundtrack Movie Night - vstup zdarma MōōVEMENT 21:00
Afterparty DJ’s Hoffee & Mára - vstup zdarma Anděl Music Bar 22:00

neděle 14. dubna

NázevMístoČas
Autorské čtení Radka Třeštíková - vstup 100 Kč Měšťanská beseda, Malý sál 17:00
Most!, ep. 5-8, silent kino, vstup zdarma SU Kopeckého sady 21:00

pondělí 15. dubna

NázevMístoČas
Autismus na stojáka! - Vstup 150 Kč, akreditovaní 50% sleva Papírna 18:00
Zkáza Dejvického divadla, ep. 1-3, silent kino, vstup zdarma SU Kopeckého sady 21:00

úterý 16. dubna

NázevMístoČas
Zkáza Dejvického divadla, ep. 4-6, silent kino, vstup zdarma SU Kopeckého sady 21:00

Festivalové ceny

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší celovečerní hraný nebo animovaný film uděluje Mezinárodní porota celovečerních hraných a animovaných filmů.

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší dokumentární film uděluje Mezinárodní porota soutěže dokumentárních filmů

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „seriálová tvorba“ uděluje Mezinárodní porota televizních formátů.

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší televizní a internetový projekt v kategorii „film a minisérie“ uděluje Mezinárodní porota televizních formátů.

Cenu Zlatý ledňáček za nejlepší studentský krátkometrážní film uděluje Mezinárodní porota soutěže studentských krátkometrometrážních filmů.


Cena Zlatý ledňáček

Vstupenky

Předprodej: 1. 4. – 16. 4. 2019

Předprodej vstupenek bude zahájen 1. 4. 2019 v 9.00 hodin (program festivalu bude zveřejněn na webových stránkách ve druhé polovině března). Zakoupení vstupenek před konáním festivalu je možné pouze online na www.festivalfinale.cz (nově nebude předprodej vedle infocentra na Náměstí republiky).

Vstupenky na vybrané akce festivalu je možné zakoupit přes portál www.goout.cz .

Prodej během festivalu: 11. 4. – 16. 4.

Zakoupení vstupenek během konání festivalu je možné přímo na festivalových pokladnách nebo online na www.festivalfinale.cz.

Vstupenky na vybrané akce festivalu je možné zakoupit přes portál www.goout.cz nebo prostřednictvím partnerů doprovodné části programu.

Prodej vstupenek během festivalu zajišťují tato prodejní místa:

Měšťanská beseda
Kopeckého sady 13
Čt-Út: 10.00-22.00

DEPO2015
Presslova14, Plzeň
Otevřeno vždy hodinu před začátkem první projekce konané v DEPO2015.
V DEPO2015 lze vstupenky hradit pouze v hotovosti.

Akreditace

Akreditace je možné zakoupit online a nově také během festivalu v Měšťanské besedě.

Prodej online: 29. 3. – 16. 4. 2019

Akreditaci je možné zakoupit online od 29. 3. 2019 od 9.00 hodin.
Vstupenky na projekce pak můžete rezervovat od 1. 4. 2019 od 9.00 hodin.

Prodej během festivalu: 11. 4. – 16. 4. 2019

Akreditaci je možné zakoupit také během festivalu v Měšťanské besedě, Kopeckého sady 13, od 10.00 do 22.00.

Kontakty

pořadatel festivalu:

Film Servis Plzeň s.r.o.
Mánesova 1915/80
301 00 Plzeň 3
IČO: 02748053
DIČ: CZ02748053
Společnost zapsána v OR Krajského soudu v Plzni, spisová zn. C.29530

recepce:

office manager
RADKA ŠMÍDLOVÁ
GSM: +420 730 848 412
e-mail: recepce@festivalfinale.cz
 

guest service:

domácí hosté
ALŽBĚTA PETŘINOVÁ
GSM: +420 608 301 279
e-mail: hoste@festivalfinale.cz

zahraniční hosté:

MIROSLAVA MÜLLEROVÁ
GSM: +420 731 804 088
e-mail: guest@festivalfinale.cz

partneři a sponzoři:

RADKA ŠMÍDLOVÁ
GSM: +420 730 848 412
e-mail: partner@festivalfinale.cz

ubytování:

LINDA SUCHÁNKOVÁ
e-mail: ubytovani@festivalfinale.cz

doprava:

JIŘÍ VITÁK
e-mail: doprava@festivalfinale.cz

ticketing a akreditace:

PETRA ŠTĚPÁNOVÁ
e-mail: ticketing@festivalfinale.cz