× Smetanovské dny 28. 2. – 28. 3. 2019 Finále Plzeň 11. – 16. 4. 2019 Slavnosti svobody 3. – 6. 5. 2019 Folklorní festival 5. – 9. 6. 2019 Historický víkend 7. – 9. 6. 2019 Divadelní léto 15. 6. – 25. 7. 2019 Živá ulice 9. - 18. 8. 2019 Sportmanie Plzeň 17. – 25. 8. 2019 Divadlo 11. – 19. 9. 2019 Pilsner Fest 5. 10. 2019 Plzeňské oslavy vzniku republiky 28. 10. 2019 Archiv
Tradiční akce města Plzně

Folklorní festival

5. – 9. 6. 2019

23. Mezinárodní folklorní festival CIOFF® Plzeň

Město Plzeň se opět po roce na několik dní stává místem, které naplno ožije barevnými kroji a lidovou hudbou a tancem z různých koutů světa. 23. Mezinárodní folklorní festival CIOFF® PLZEŇ 2019 probíhá pod osobní záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a primátora města Plzně Martina Baxy a na několika scénách v Plzni i okolí představí špičkové folklorní soubory z České republiky, Slovenska, Německa, Rumunska, Mexika a daleké Indonésie.

V letošním roce poprvé v rámci festivalu ožije i plzeňská čtvrť Doubravka („Doubravecké folklorní odpoledne“ – 9. 6. od 14 hod., Habrmannovo nám.), speciálním tematickým pořadem se připojíme k oslavám 60. výročí Pivovarského muzea v Plzni („Když máš smutek na duši, plzeňský tě potěší!“ – 7. 6. od 19:45 hod., scéna U Branky) a v rámci společného pořadu rádi představíme folklorní soubory Plzeňska („Plzeňáci“ – 8. 6., 19:30 hod., scéna U Branky.)

Těšíme se na společně strávený čas během všech festivalových pořadů.

Program

Středa 5. 6. - Konstantinovy Lázně.

NázevMísto - popisČas
Folklorní večer Amfiteátr v lázeňském parku
Účinkují: Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň), Fiii Camarasului (Rumunsko), Nona Asri Indonesia (Indonésie), Jiskřička (Plzeň), Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Jan Vašků
19:00

Čtvrtek 6. 6.

NázevMísto - popisČas
Pod vrčeňskou lípou - 16. Malé folklorní slavnosti Vrčeň - náves obce
Účinkují: Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo), Fiii Camarasului (Rumunsko), Nona Asri Indonesia (Indonésie), FS Vtáčnik (Slovensko), Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Michaela Vondráčková
19:00
Sokolské odpoledne Plzeň, scéna "U Branky"
Vystoupení jednotlivých tělocvičných jednot a folklorního souboru Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň)
Pořádá: Sokolská župa plzeňská
18:00

Pátek 8. 6.

NázevMísto - popisČas
Velký dechový orchestr 4. ZUŠ Chválenická, Plzeň Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Vedoucí a dirigent: Jan Candra
17:00
V dobrém jsme se v Plzni sešli
I. hlavní festivalový pořad ul. v Plzni
Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Účinkují: FS Vtáčnik (Slovensko), Nona Asri Indonesia (Indonésie), Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo), DFS Trnavček (Slovensko), Fiii Camarasului (Rumunsko), Javorník (Brno), Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Michaela Vondráčková
18:00
Když máš smutek na duši, plzeňský tě potěší! Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Pořad o pivu a sládcích připraven ve spolupráci s Pivovarským muzeem u příležitosti jeho 60. výročí Režie a moderuje: Michaela Vondráčková
19:45
Společný pořad souborů Javorník z Brna a Jiskra z Plzně z Plzně Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Moderuje: Jan Markup
21:00

Sobota 8. 6.

NázevMísto - popisČas
Za českými horami, folklor lužických Srbů Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Účinkují: Lidová muzika z Chrástu (Chrást u Plzně), Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo)
Moderuje: Vojtěch Kouba
11:00
Roztančená ulice, taneční dílna lužickosrbských tanců Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň Probíhá v prostoru před sochou Bedřicha Smetany
Vyučuje soubor: Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo)
12:00
Orchestr lidových nástrojů Plzeňského kraje Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Moderuje: Zdeněk Vejvoda
13:00
Krojovaný průvod historickým centrem Historické centrum města
začátek v Křižíkových sadech
14:00
Plzeňská folklorní zastavení
II. hlavní festivalový pořad
Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Účinkují: Jiskra (Plzeň), Tierras Mexicanas (Mexiko), Konrádyho dudácká muzika (Domažlice), Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo), Jiskra 58 SOKOL Valcha (Plzeň), Javorník (Brno), Lidová muzika z Chrástu (Chrást u Plzně), Nona Asri Indonesia (Indonésie), Fiii Camarasului (Rumunsko), Mladina (Plzeň), FS Vtáčnik (Slovensko)
Moderuje: Stanislav Jurík
15:00
Roztančená ulice, taneční dílny Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Probíhá v prostoru před sochou Bedřicha Smetany.
Vyučují soubory: FS Vtáčnik (Slovensko), Fiii Camarasului (Rumunsko), Nona Asri Indonesia (Indonésie), Javorník (Brno), Tierras Mexicanas (Mexiko)
17:30
Pane Bože, prosím tebe, dej ať pivo teče z nebe! Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Pořad Konrádyho dudácké muziky plný písniček o pivu a hospůdkách
Moderuje a režie: Zdeněk Bláha
18:30
Plzeňáci Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Pořad folklorních souborů širšího Plzeňska Účinkují: Jiskra, Mladina, Úsměv, Rokytí a Sluníčko
Režie a moderuje: Zdeněk Vejvoda
19:30

Neděle 9. 6.

NázevMísto - popisČas
Nebudem pořád tak maličký
hlavní dětský pořad
Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Účinkují: DFS Trnavček (Slovensko), Mladinka a Mladinečka (Plzeň), Stodský dudáček (Stod), Prácheňáček (Strakonice), Meteláček a Malý Meteláček (Plzeň), Jiskřička (Plzeň)
Moderuje: Jan Markup
Během pořadu se představí vítězové regionálního kola soutěže Zpěváček 2019 (Anežka Pincová, Tereza Lejsková, Olga Matoušková).
11:00
Zahraniční hosté se loučí
poslední pořad zahraničních hostů festivalu
Scéna „U Branky“ Smetanovy sady, Plzeň
Účinkují: FS Vtáčnik (Slovensko), Tierras Mexicanas (Mexiko), Nona Asri Indonesia (Indonésie), Fiii Camarasului (Rumunsko)
Moderuje: Pavel Halla
13:00
Doubravecké folklorní odpoledne Habrmannovo nám., Plzeň 4 - Doubravka
Účinkují: Mladinka a Mladinečka (Plzeň), FS Vtáčnik (Slovensko), Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Stanislav Jurík
14:00
Mezinárodní folklorní odpoledne Dýšina - scéna na návsi Účinkují: Pěvecký soubor Gutta a žáci ZUŠ Chrást u Plzně, DFS Trnavček (Slovensko), Javorník (Brno), Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz (Německo), Nona Asri Indonesia (Indonésie), Prácheňáček (Strakonice), Fiii Camarasului (Rumunsko), FS Vtáčnik (Slovensko), Tierras Mexicanas (Mexiko)
Moderuje: Iva Kokešová
14:00

Scéna Historického víkendu, Náměstí Republiky

Pátek 7. 6.

NázevMístoČas
Vystoupení souboru Vtáčnik ze Slovenska na scéně Historického víkendu Náměstí Republiky
19:00

Sobota 8. 6.

NázevMístoČas
Vystoupení souboru Fiii Camarasului z Rumunska na scéně Historického víkendu Náměstí Republiky
13:00

Neděle 9. 6.

NázevMístoČas
Vystoupení souborů Sprjewjan a Serbska Rejwanska Skupina Schmerlitz z Německa na scéně Historického víkendu Náměstí Republiky
13:00

Zveme Vás na:

Dětská folklorní olympiáda, sobota 8. 6. od 9:00, fotbalové hřiště SK Petřín Plzeň – pro dětské folklorní soubory bude připraveno několik tématicky laděných sportovně folklorních disciplín jako válení sudu piva, šlapání zelí a další, organizuje DFS Mladinka

Doprovodný program

Staročeský jarmark a občerstvení s posezením "U Branky", 7. - 9. 6.
Festivalové pořady ČRo Plzeň - Špalíčky lidových písní - 27. a 28. 5. - 19:00 - 19:30
- přímý poslech i poslech již odvysílaných pořadů na www.rozhlas.cz/plzen

Přehled účinkujících

Kontakty

Hlavní pořadatel festivalu

Plzeňská folklorní scéna z.s.
Vřesová 546
330 08 Zruč - Senec, Česká republikabr />
IČO: 27046214

Web: www.mffplzen.eu
Facebook: www.facebook.com/mffplzen
E-mail: info@mffplzen.eu