× Smetanovské dny 28. 2. – 28. 3. 2019 Finále Plzeň 11. – 16. 4. 2019 Slavnosti svobody 3. – 6. 5. 2019 Folklorní festival 5. – 9. 6. 2019 Historický víkend 7. – 9. 6. 2019 Divadelní léto 15. 6. – 25. 7. 2019 Živá ulice 15. 7. - 1. 9. 2019 Sportmanie Plzeň 17. – 25. 8. 2019 Divadlo 11. – 19. 9. 2019 Hrdinové Plzně 7. 9. 2019 Pilsner Fest 5. 10. 2019 Plzeňské oslavy vzniku republiky 28. 10. 2019 Archiv
Tradiční akce města Plzně

Sportmanie Plzeň

17. – 25. 8. 2019

po–pá 13.00–20.00 | so–ne 10.00–20.00

Sportmanie Plzeň 2019 nabídne i letos pestrou nabídku sportovních aktivit, vystoupení a autogramiád. Ve spolupráci s regionálními kluby a městskými obvody připravujeme i speciální dny s městským obvodem nebo odborné přednášky a workshopy, které začnou každý den od 18:00. Nově si budete moci vyzkoušet virtuální realitu, překonat lanový park nebo zaběhnout na čas běh na 400m.


Slavnostní zahájení: 17. 8. – 16.00

oslava 100 let Miroslava Zikmunda 4 taneční průvody
vystoupení Slackline youtuberka Mína, Jan Weber
seskok parašutistů Parkour in Motion
Zikmund 100 - Vaňourek, Socha hlavní host - Jakub Moulis
promítání 3D video - Trávníček, Audy

Sportovní aktivity

lanový park, CARRERA autodráha, vodní skluzavka a mnoho dalšího

  • soutěž o medaile pro děti
  • doprovodný program, výstava Zikmund 100, workshopy a autogramiády
  • každé 3 dny nová stanoviště
  • speciální dny s městskými obvody
  • virtuální realita
  • 24.8. – 16.00 – letní Party běh: rodinný běh plný zábavy

Podrobné informace se budou doplňovat s ohledem na datum konání akce.

Program

Sportmanie stage

17. 8. sobota

10.00 Jumping Krašovská Team
11.00 TS Hely, Pilates Clinic - zdravá záda
11.30 JiuJitsu Plzeň
12.00 Reprodukovaná hudba
13.00 Kangoo Jumps Krašovská - skákací boty
13.30 Brazilská fotbalová škola + Socatots
14.00 Retro hry
14.30 Aikido Plzeň
15.00 zvuková zkouška
15.30 Autogramiáda - Mína
16.00 - 20.00 Zahajovací ceremoniál

18. 8. neděle

10.00 Pohybové Studio J&A sportovní aerobic (10:15)
10.30 Aikido Plzeň
11.00 Asociace vzdělávání trenérů a mládeže
11.30 Dance Company Twin - street dance
13.00 Spartan Kids training Group Plzeň workshop
13.30 Eliška Polatová - jóga smíchu
14.00 Eternal Movements - street dance
14.30 Retro hry
15.00 Kangoo Jumps Krašovská - skákací boty
16.00 Brazilská fotbalová škola, Jan Weber - freestylová show
16.30 Yaksha Gym - kickbox a thaibox
17.00 Jumping Krašovská Team
17.30 přednášky - Jan Weber
18.00 Spartan Race training Group Plzeň - prezentace OCR sportu
18.30 Aerobic Klub Lady Plzeň
19.00 - 20.00 DJ Beat party

19. 8. pondělí

13.00 Dance Expression contemporary dance
13.30 Brazilská fotbalová škola + Socatots
14.00 Dance Company Twin - street dance
14.30 Aikido Plzeň
15.00 Retrohry
15.30 Taneční škola Dance Nation - disco dance
16.00 Dance Expression – contemporary dance
16.30 Yaksha Gym - kickbox a thaibox
17.00 Jumping Krašovská Team
17.30 přednášky - David Vrbický
18.00 Pohybové Studio J&A sportovní aerobic (od 18:00), Twerkies - Twerk (od 18:15)
18.30 Aerobic Klub Lady Plzeň
19.00 - 20.00 Silvie Matičková - hudební vystoupení

20. 8. úterý

13.00 TS Hely - Pilates Clinic - zdravá záda
13.30 Asociace vzdělávání trenérů a mládeže
14.00 Kangoo Jumps Krašovská - skákací boty
14.30 Škola bojových umění Narama – karate
15.00 Retrohry
15.30 Storm Ballet - Talentové centrum tance - art dance
16.00 Škola zad aneb aby záda nebolela s Fakultní nemocnicí Plzeň
16.30 Victoria Talent Academy - art a contemporary
17.00 Jumping Krašovská Team
17.30 přednášky - Mirek Náplava
18.00 Eliška Polatová - jóga smíchu
18.30 Aerobic Klub Lady Plzeň
19.00 - 20.00 DJ Beat party

21. 8. středa

13.00 Dance Expression - contemporary dance
13.30 Marie Bradová - Jóga ve vzduchu
14.00 Dance Company Twin - street dance
14.30 Aikido Plzeň
15.00 Unique Plzeň - taneční vystoupení
15.30 Taneční škola Dance Nation - disco dance
16.00 JiuJitsu Plzeň
16.30 Kangoo Jumps Krašovská - skákací boty
17.00 Jumping Krašovská Team
17.30 přednášky - Přemysl Švarc
18.00 Retrohry
18.30 Aerobic Klub Lady Plzeň
19.00 Eternal Movements - street dance

22. 8. čtvrtek

13.30 Marie Bradová - Jóga ve vzduchu
14.00 Roller Gang Plzeň - kolečkové brusle
14.30 Aikido Plzeň
15.00 Unique Plzeň - taneční vystoupení
15.30 JiuJitsu Plzeň
16.00 David Huf - Rebel power yoga
17.00 Jumping Krašovská Team
17.30 přednášky - David Huf
18.00 Victoria Talent Academy - art a centemporary
18.30 - 20.00 Tanec v Plzni - tančírna

23. 8. pátek

13.00 Rambo Nation - street workout
13.30 Vendula Šťastná - FIT PAIN FREE
14.00 Dance Company Twin - street dance
14.30 Aikido Plzeň
15.00 Škola bojových umění Narama - karate/kickbox
15.30 zvuková zkouška
16.00 Voxel
17.00 Jumping Krašovská Team
17.30 přednášky - Petr Havlíček
18.00 Twerkies - twerk
18.30 Aerobic Klub Lady Plzeň
19.00 - 20.00 DJ Beat party

24. 8. sobota

10.00 Vendula Šťastná - FIT PAIN FREE
10.30 Škola bojových umění Narama - karate/kickbox
11.00 Aikido Plzeň
11.30 Dance Company Twin - street dance
12.00 Rambo Nation - street workout
13.00 Letní párty běh - představení závodu
13.30 FREELANCE PEOPLE - PARKOUR
14.00 Ladislav Korbel - hudební vystoupení (14:00 - 14:45)
14.30 Soňa Doležalová - Kangoo Jumps - skákací boty (14:45-15:30)
15.30 Letní párty běh - rozcvička (od 15:50)
16.00 Letní párty běh - start závodu (od 16:00) ABBA STARS The Tribute Band From Prague(od 16:00)
17.00 Jumping Krašovská Team
17.30 přednášky - Marian Jelínek + host Gabriela Koukalová
18.00 Marie Bradová - Jóga ve vzduchu
18.30 Aerobic Klub Lady Plzeňi
19.00 - 20.00 hudební skupina MOODSHAKE

25. 8. neděle

10.00 Twerkies - twerk
10.30 Kangoo Jumps Krašovská - skákací boty
11.00 FITDANCEART - sportovně taneční studio
12.00 Asociace vzdělávání trenéru a mládeže
13.00 Aikido Plzeň
13.30 Jumping Krašovská Team
14.00 - 16.00 DJ BEAT Party

Moderátoři: Michal Křížek, Zbyněk Janíček

Změny programu vyhrazeny

Hlavní program a plánek areálu PDF - 1 MB

Přednášky

Program přednáškového stanu


Přednášky vedené moderátorem. Při rezervaci na přednášku dostanou účastníci slevu na členství v AVTM, účastnický list a možnost přístupu on-line k video nahrávce přednášky, které se zúčastnil. Na závěr přednášky bude vylosován jeden výherce, který obdrží od lektora speciální dárek.


Rezervace na www.avtm.cz


Termín Přednáška Lektor
něděle 18.8.Od freeslylových technik k fotbalové dokonalostiJan Weber
pondělí 19.8.Poranění ve vrcholovém sportu - diagnostika, léčbaDavid Vrbický
úterý 20.8.Cestovatelská přednáškaMirek Náplava
středa 21.8.Dění ve sportovním prostředíPřemysl Švarc
čtvrtek 22.8.Program Senior FyziofitnessDavid Huf
pátek 23.8.Výživa sportujících dětí aneb stravovací manuál mladého sportovcePetr Havlíček
sobota 24.8.Vychovejme nejdříve dobrého člověka a pak až vrcholového sportovceMarian Jelínek host G. Koukalová

Rozcvičky

DATUM LEKTOR DRUH LEKCE POPIS LEKCE
17.8.2019 sobota 8:00 Zuzana Hálová ranní jóga pozdrav slunci A a B, zaměření na centrum těla, plynulé uvolnění svalového napětí
17.8.2019 sobota 9:00 Aneta Chodorová kruhový trénink intervalový silový trénink, za pomoci silových a cardio stanovišť se procvičí celé tělo, závěrečné protažení
18.8.2019 neděle 8:00 Lada Valentová kompenzační cvičení pomalá lekce zaměřená na kompenzaci přetížených svalů, protažení zkrácených svalů, uvolnění kloubů a zvětšení jejich rozsahu
18.8.2019 neděle 9:00 Lada V. + Aneta Ch. dynamic workout kondiční trénink za pomoci jednotlivých intervalů, tabat a také sérií s přesně daným počtem opakování, závěrečné protažení
19.8.2019 pondělí 7:00 Lada Valentová core & stretch posílení hlubokého stabilizačního systému a následné protažení, lekce se bude věnovat hlavně posílení břicha a zad 
19.8.2019 pondělí 8:00 Lada Valentová deepWork lekce bodyart, funkční silový trénink, princip zpevnění a následné uvolnění svalů
20.8.2019 úterý 7:00 Lenka Hajšmanová jógalates cvičební styl spojující jogu a pilates, zaměřuje se na posílení středu těla, zlepšení stability bederní páteře a dosažení pružného, ale zároveň silného těla
20.8.2019 úterý 8:00 Lenka Hajšmanová kondiční trénink aerobní cvičení zaměřující se na kondiční stránku těla a problémové partie
21.8.2019 středa 7:00 Markéta Vykoukalová bodybalance lekce využívající balanční pozice, kompenzační a uvolňovací prvky střídají prvky se silovou zátěží
21.8.2019 středa 8:00 Markéta Vykoukalová body drums lekce využívající cvičební pomůcku paličky, kdy se zapojí během celé lekce i paže a záda, kondiční trénink se závěrečným protažením
22.8.2019 čtvrtek 7:00 Marie Bradová in jóga lekce zaměřená na pomalé plynulé protažení celého těla, vede ke správnému držení těla a zmírnění svalového napětí
22.8.2019 čtvrtek 8:00 Aneta Chodorová tabata intervalový silový trénink vlastní vahou, intervaly jsou 20 vteřin zátěž a 10 vteřin odpočinek
23.8.2019 pátek 7:00 Zuzana Hálová jóga plná twistů plynulé protažení těla zaměřené na zpružnění páteře a uvolnění pánve
23.8.2019 pátek 8:00 Aneta Chodorová intervalový trénink posilování celého těla v intervalových sekvencích, každá série využívá 4 cviky v několika různých intervalech
24.8.2019 sobota 8:00 Lucie Mourková ranní jóga plynulé probuzení těla, kdy se v druhé polovině lekce provádí lehké ásány
24.8.2019 sobota 9:00 Lada Valentová total body workout kondičně silový trénink, kdy se v jednotlivých sériích zaměříme na určité svalové skupiny, zvýšení svalové síly
25.8.2019 neděle 8:00 Zuzana Hálová jemná jóga lekce jógy se zaměřením na důležitost dechu, uvolnění kloubů
25.8.2019 neděle 9:00 Aneta Chodorová tabata intervalový silový trénink vlastní vahou, intervaly jsou 20 vteřin zátěž a 10 vteřin odpočinek

Hrací karta

Jak získat kompletní sadu medailí Sportmanie Plzeň?

Stačí si v info stánku vyzvednout svoji hrací kartu a začít sbírat razítka! Razítka dostaneš na sportovních stanovištích za vyzkoušení daného sportu. Za deset razítek získáš medaili! Od 17. do 19. 8. se sbírají razítka na bronzovou medaili, 20. – 22. 8. na stříbrnou a 23. – 25. 8. na zlatou. Medaili si vyzvedneš opět v info stánku, jakmile budeš mít všech deset razítek v dané sekci.


Hrací karta
Hrací karta



Hrací karta
Hrací karta

Mapa

Mapa areálu a program ke stažení v PDF - 1 MB