× Smetanovské dny 27. 2. – 26. 3. 2020 Finále Plzeň 25. - 30. 9. 2020 Slavnosti svobody 3. a 6. 5. 2020 Historický víkend Zrušeno 2020 Folklorní festival Zrušeno 2020 Divadelní léto 8. - 27. 7. 2020 Festival na ulici 21. – 29. 8. 2020 Sportmanie Plzeň 15. - 23. 8. 2020 Divadlo 9. - 17. 9. 2020 Hrdinové Plzně Zrušeno 2020 Pilsner Fest Zrušeno 2020 Plzeňské oslavy vzniku republiky 28. 10. 2020 Archiv
☰ menu Tradiční akce města Plzně

Divadlo

9. - 17. 9. 2020

V rámci zahraničního programu se v Plzni představí dva soubory - z Francie a Slovenska. Návštěvníci uvidí jedno z nejoceňovanějších děl Avignonského festivalu 2019 – hravou hudební inscenaci Triumf lásky, jejímž autorem a režisérem je Olivier Py, současný ředitel festivalu, někdejší dlouholetý ředitel pařížského divadla Odéon a jeden z nejslavnějších francouzských režisérů a dramatiků dneška.

Jiří Havelka u nás patří k nejzajímavějším režisérům střední generace. Festival Divadlo letos nabídne zajímavou příležitost se setkat s jeho tvůrčím počinem, který vznikl za našimi hranicemi – ve Slovenském národním divadle. Autorská inscenace Dnes večer nehrajeme pojednává Listopadovou revoluci jako zábavný kabaret z hereckého prostředí. Název je inspirován prohlášením pracovníků Slovenského národního divadla, kde stojí: Nikdy jsme si nemysleli, že nastane chvíle, kdy základní úlohou herce bude nehrát. V inscenaci se propojují autentické materiály z roku 1989 s přesahy k dnešním kauzám i otázkou po podstatě divadla.

Domácí program nabídne příležitost uvidět to nejzajímavější, co vzniklo za uplynulou, koronavirem poznamenanou sezónu na divadelních scénách v celé České republice. Z Brna do Plzně tak přijede Městské divadlo s neobyčejně zábavně pojatou Havlovou Žebráckou operou (režie Hana Burešová), Divadlo Husa na provázku s Donem Quijotem inscenovaným jako televizní diskuze (režie Jan Mikulášek) a HaDivadlo s komedií Wernera Schwaba Prezidentky (režie Kamila Polívková).

Prahu zastoupí Městská divadla pražská s aktuálně pojatým zpracováním hry Sláva a pád krále Otakara (režie Michal Hába), Divadelní spolek Jedl s novou inscenací osvědčené scénáristicko-režijní dvojice Trmíková – Nebeský Zahradníček / Vše mé je tvé (režie Jan Nebeský), Divadlo pod Palmovkou s polokabaretním pásmem vycházejícím z životního osudu Františka Filipa, Bezruký Frantík (režie F. X. Kalba), Buchty a loutky s loutkovou groteskou inspirovanou povídkami filozofa a spisovatele Ladislava Klímy Vítězné svině (režie Radek Beran a Buchty a loutky) a soubor Drama Label s jednou z nejúspěšnějších inscenací Přeletu nad loutkářským hnízdem 2019 Nejmenší ze Sámů (režie Johana Bártová).

Ostravu budou reprezentovat Divadlo Petra Bezruče s inscenací roku 2019 Transky, body, vteřiny dle životního příběhu atletky Zdenky Koubkové (režie Tomáš Dianiška) a Národní divadlo moravskoslezské s komorním muzikálem Thrill me! (Vzruš mě!) evokujícím kriminální případ z Chicaga roku 1924 (režie Juraj Čiernik). Klicperovo divadlo z Hradce Králové přiveze do Plzně působivou a inscenačně překvapivou Kunderovu Ptákovinu (režie Vladimír Morávek). Olomoucký Ensemble Damian v Plzni představí originálně pojatou verzi Monteverdiho opery L’Arianna (režie Tomáš Hanzlík), liberecké Naivní divadlo pak loutkovou komedii ke stému výročí českého trampingu O hodině navíc aneb Potlach v hustníku (režie Tomáš Dvořák).

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla v rámci festivalového programu zavede diváky ve stejnojmenné inscenaci do městečka Middletown (režie Marek Němec) a Divadlo Alfa nabídne loutkovou féerii Pozor, Zorro! s téměř osmdesáti „dřevěnými“ herci (režie Tomáš Dvořák). V rámci tradičního epilogu přijede do Plzně pražské Divadlo v Dlouhé s komedií Bez roucha (režie Hana Burešová) a Městská divadla pražská – Divadlo ABC s nejslavnější „americkou tragédií“ Smrt obchodního cestujícího (režie Michal Dočekal). Hlavní program tradičně doplní sekce Johan, ta uvádí v prostoru Moving Station, venkovní akce, výstavy a diskuse.

Oficiální webové stránky festivalu: www.festivaldivadlo.cz

Program

09.09.2020

09.09.2020

17:00

90″

Moving Station - velký sál

Johan uvádí

30 dní

Debora Štysová

DEBORA ŠTYSOVÁ, TINKA AVRAMOVA A MOVING THEATRE, Plzeň, CZE

Tinka Avramova

10.09.2020

10.09.2020

10:30

50″

Divadlo Alfa

Plzeň uvádí

Pozor, Zorro!

Vít Peřina, Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda

DIVADLO ALFA, Plzeň, CZE

Tomáš Dvořák

10.09.2020

12:00

50″

Divadlo Alfa

Plzeň uvádí

Pozor, Zorro!

Vít Peřina, Tomáš Dvořák, Ivan Nesveda

DIVADLO ALFA, Plzeň, CZE

Tomáš Dvořák

10.09.2020

14:00

70″

DEPO2015 - malý sál

Hlavní program

Vítězné svině

Radek Beran a Buchty a loutky

BUCHTY A LOUTKY, Praha, CZE

Radek Beran a Buchty a loutky

10.09.2020

14:30

35″

Moving Station - malý sál

Johan uvádí

Prefaby

Dominik Migač, Jakub Maksymov

MIR. THEATRE + PLATA COMPANY, Praha, CZE

Dominik Migač

10.09.2020

15:00

30″

U branky - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Amorci

Les Goulus

LES GOULUS, Aubervilliers, FRA

Les Goulus

10.09.2020

15:30

35″

Moving Station - malý sál

Johan uvádí

Prefaby

Dominik Migač, Jakub Maksymov

MIR. THEATRE + PLATA COMPANY, Praha, CZE

Dominik Migač

10.09.2020

16:00

150″

Velké divadlo

Hlavní program

Ptákovina

Milan Kundera

KLICPEROVO DIVADLO, HRADEC KRÁLOVÉ, CZE

Vladimír Morávek

10.09.2020

16:30

85″

Malá scéna

Hlavní program

Thrill me ! (Vzruš mě!)

Stephen Dolginoff

NÁRODNÍ DIVADLO MORAVSKOSLEZSKÉ, Ostrava, CZE

Juraj Čiernik

10.09.2020

17:00

40″

U branky - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Jezdci

Les Goulus

LES GOULUS, Aubervilliers, FRA

Les Goulus

10.09.2020

17:00

75″

Moving Station - velký sál

Johan uvádí

Opravdu živé interview s opravdovým Petrem Kellnerem

Roman Sikora

DIVADLO FESTE, Brno, CZE

Jiří Honzírek

10.09.2020

18:00

70″

Smetanovy sady - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Vysoké snění

V.O.S.A.

V.O.S.A. THEATRE, Praha, CZE

V.O.S.A.

10.09.2020

18:00

30″

Malá scéna – foyer

Doprovodné akce

Křest knihy Jana Machalická: Útěkářka Eva Salzmannová

KŘEST KNIHY

10.09.2020

18:30

35″

Moving Station - malý sál

Johan uvádí

Prefaby

Dominik Migač, Jakub Maksymov

MIR. THEATRE + PLATA COMPANY, Praha, CZE

Dominik Migač

10.09.2020

19:30

130″

Nová scéna

Hlavní program

Stát jsem já

Vincent Macaigne

ČINOHRA – NÁRODNÍ DIVADLO, Praha, CZE

Jan Mikulášek

10.09.2020

19:30

35″

Moving Station - malý sál

Johan uvádí

7Prefaby

Dominik Migač, Jakub Maksymov

MIR. THEATRE + PLATA COMPANY, Praha, CZE

Dominik Migač

11.09.2020

11.09.2020

10:30

90″

Moving Station - velký sál

Hlavní program

Prezidentky

Werner Schwab

HADIVADLO, Brno, CZE

Kamila Polívková

11.09.2020

13:00

130″

Malá scéna

Plzeň uvádí

Middletown

Will Eno

DIVADLO J. K. TYLA, Plzeň, CZE

Marek Němec

11.09.2020

15:00

30″

U branky - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Amorci

Les Goulus

LES GOULUS, Aubervilliers, FRA

Les Goulus

11.09.2020

16:30

100″

Divadlo Alfa

Hlavní program

Transky, body, vteřiny

Tomáš Dianiška

DIVADLO PETRA BEZRUČE, Ostrava, CZE

Tomáš Dianiška

11.09.2020

17:00

40″

U branky - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Jezdci

Les Goulus

LES GOULUS, Aubervilliers, FRA

Les Goulus

11.09.2020

19:00

130″

Malá scéna

Plzeň uvádí

Middletown

Will Eno

DIVADLO J. K. TYLA, Plzeň, CZE

Marek Němec

11.09.2020

20:00

100″

Velké divadlo

Hlavní program

Dnes večer nehrajeme

Jiří Havelka a kol.

SLOVENSKÉ NÁRODNÍ DIVADLO, Bratislava, SVK

Jiří Havelka

12.09.2020

12.09.2020

10:30

35″

Divadlo Alfa - klub

Hlavní program

Nejmenší ze Sámů

Československé klacky

DRAMA LABEL, Praha, CZE

Johana Bártová

12.09.2020

11:15

45″

Divadlo Alfa

Hlavní program

O hodině navíc aneb Potlach v hustníku

Vít Peřina

NAIVNÍ DIVADLO, Liberec, CZE

Tomáš Dvořák

12.09.2020

11:30

35″

Divadlo Alfa - klub

Hlavní program

Nejmenší ze Sámů

Československé klacky

DRAMA LABEL, Praha, CZE

Johana Bártová

12.09.2020

12:30

35″

Divadlo Alfa - klub

Hlavní program

Nejmenší ze Sámů

Československé klacky

DRAMA LABEL, Praha, CZE

Johana Bártová

12.09.2020

13:00

105″

Moving Station - velký sál

Hlavní program

Bezruký Frantík

Tomáš Dianiška, Igor Orozovič

DIVADLO POD PALMOVKOU, Praha, CZE

F. X. Kalba

12.09.2020

14:00

35″

Divadlo Alfa - klub

Hlavní program

Nejmenší ze Sámů

Československé klacky

DRAMA LABEL, Praha, CZE

Johana Bártová

12.09.2020

14:00

30″

U branky - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Amorci

Les Goulus

LES GOULUS, Aubervilliers, FRA

Les Goulus

12.09.2020

14:30

90″

Velké divadlo – foyer

Doprovodné akce

Česko-slovenské divadelní století: Diskuse – Divadelní ústav Bratislava

FESTIVALOVÁ BESEDA

12.09.2020

16:30

110″

Velké divadlo

Hlavní program

Don Quijote

Miguel de Cervantes, Jan Mikulášek, Martin Sládeček

DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU, Brno, CZE

Jan Mikulášek

12.09.2020

17:00

40″

U branky - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Jezdci

Les Goulus

LES GOULUS, Aubervilliers, FRA

Les Goulus

12.09.2020

20:00

60″

DEPO2015 - velký sál

Hlavní program

Triumf lásky

Olivier Py

FESTIVAL D’AVIGNON, Avignon, FRA

Olivier Py

13.09.2020

13.09.2020

11:00

70″

Malá scéna

Hlavní program

Zahradníček / Vše mé je tvé

Jan Nebeský, Lucie Trmíková, Jan Zahradníček

DIVADELNÍ SPOLEK JEDL, Praha, CZE

Jan Nebeský

13.09.2020

13:30

35″

Divadlo Alfa - klub

Hlavní program

Nejmenší ze Sámů

Československé klacky

DRAMA LABEL, Praha, CZE

Johana Bártová

13.09.2020

14:00

60″

DEPO2015 - velký sál

Hlavní program

Triumf lásky

Olivier Py

FESTIVAL D’AVIGNON, Avignon, FRA

Olivier Py

13.09.2020

14:30

35″

Divadlo Alfa - klub

Hlavní program

Nejmenší ze Sámů

Československé klacky

DRAMA LABEL, Praha, CZE

Johana Bártová

13.09.2020

15:30

100″

Velké divadlo

Hlavní program

Sláva a pád krále Otakara

Franz Grillparzer

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ, Praha, CZE

Michal Hába

13.09.2020

15:30

120″

Moving Station - velký sál

Hlavní program

L’Arianna (Mantova 1608)

Claudio Monteverdi, Tomáš Hanzlík, Vít Zouhar

ENSEMBLE DAMIAN, Olomouc, CZE

Tomáš Hanzlík

13.09.2020

15:30

45″

U Ježíška - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Kaleidoscope

Cirk La Putyka

CIRK LA PUTYKA, Praha, CZE

Maksim Komaro

13.09.2020

18:30

45″

U Ježíška - VSTUP ZDARMA

Doprovodné akce

Kaleidoscope

Cirk La Putyka

CIRK LA PUTYKA, Praha, CZE

Maksim Komaro

13.09.2020

19:00

160″

Nová scéna

Hlavní program

Žebrácká opera

Václav Havel

MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO, Brno, CZE

Hana Burešová

14.09.2020

14.09.2020

19:00

125″

Velké divadlo

Epilog

Bez roucha

Michael Frayn

DIVADLO V DLOUHÉ, Praha, CZE

Hana Burešová

14.09.2020

19:00

60″

Moving Station - velký sál

Johan uvádí

Odloučení

Markéta Vacovská

MARKÉTA VACOVSKÁ, Praha, CZE

Markéta Vacovská

15.09.2020

15.09.2020

19:00

110″

Velké divadlo

Epilog

Smrt obchodního cestujícího

Arthur Miller

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ, Praha, CZE

Michal Dočekal

15.09.2020

19:00

60″

Moving Station - velký sál

Johan uvádí

Kobietostan (Ženostán)

Magdalena Mróz

AGNIESZKA BRESLER, Vratislav, POL

Joanna Lewicka

16.09.2020

16.09.2020

19:00

110″

Velké divadlo

Epilog

Smrt obchodního cestujícího

Arthur Miller

MĚSTSKÁ DIVADLA PRAŽSKÁ, Praha, CZE

Michal Dočekal

17.09.2020

17.09.2020

09:00

90″

Moving Station - velký sál

Johan uvádí

Bratři Karamazovi

F. M. Dostojevskij, Evald Schorm

ČINOHRA 16–20, DIVADLO DISK, Praha, CZE

Aminata Keita

17.09.2020

19:00

90″

Moving Station - velký sál

Johan uvádí

Bratři Karamazovi

F. M. Dostojevskij, Evald Schorm

ČINOHRA 16–20, DIVADLO DISK, Praha, CZE

Aminata Keita


Oficiální webové stránky festivalu: www.festivaldivadlo.cz

Vstupenky

Smetanovy sady 1129/16, 301 11 Plzeň Tel. +420 377 227 548

Online rezervace na www.plzenskavstupenka.cz.

Oficiální webové stránky festivalu: www.festivaldivadlo.cz

Kontakty

Festivalové centrum, registrace a akreditace hostů

otevřené v době konání festivalu:
Nové divadlo
Palackého náměstí 30
301 00 Plzeň
tel: +420 378 038 414; +420 378 038 415

v době mimo festival:
Mezinárodní festival Divadlo Plzeň
Sedláčkova 174/2
301 00 Plzeň

Oficiální webové stránky festivalu: www.festivaldivadlo.cz